Slipknot wydał nowy singiel „Yen” z nadchodzącego albumu ”The End, So Far”.

Zdobywcy nagrody GRAMMY ikony z Iowa, SLIPKNOT, udostępnili „Yen„, nowy singiel z ich szeroko oczekiwanego nowego albumu, THE END, SO FAR, który ukaże się 30 września nakładem Roadrunner Records. 

Posłuchaj „Yen”

Yen” jest następstwem singla „The Dying Song (Time To Sing)„, który pojawił się w zeszłym miesiącu wraz z oficjalnym teledyskiem wyreżyserowanym przez samego członka formacji, M. Shawna Crahana znanego też jako Clown. Teledysk i sam utwór pokazują, że jeden z najpopularniejszych i najbardziej enigmatycznych zespołów na świecie niestrudzenie wytycza nowe szlaki, wciąż na nowo definiując muzykę rockową.
 

Nad brzmieniem materiału czuwali muzycy Slipknot i Joe Barresi. Na „The End, So Far” znalazł się opublikowany niespodziewanie singiel „The Chapeltown Rag”. Album stanowi następcę znakomicie ocenionego zestawu „We Are Not Your Kind„, który był dla grupy trzecim z rzędu, który dotarł na szczyt zestawienia Billboardu. Płyta pojawiła się też wysoko na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Francji czy Szwecji.

Nagradzani Grammy metalowcy ze Slipknot są właśnie w trakcie trasy, w ramach której 7 sierpnia wystąpili w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Zobacz na YT

Lista utworów „The End, So Far”:

1. Adderall

2. The Dying Song (Time To Sing)

3. The Chapeltown Rag

4. Yen

5. Hivemind

6. Warranty

7. Medicine For The Dead

8. Acidic

9. Heirloom

10. H377

11. De Sade

12. Finale

Nigdy nie było takiego zespołu jak Slipknot i nigdy nie będzie. Ekipa z Iowy to najbardziej bezkompromisowa i unikatową formacja na planecie, której wpływy przekraczają gatunki i pokolenia. Od powstania w 1999 roku, muzycy zdobyli Grammy, 10 platynowych i 41 złotych płyt. Ponadto zgromadzili 8,5 miliarda streamów i 3,5 miliarda wyświetleń klipów,  co jest bezprecedensowe dla rockowego zespołu w tym pokoleniu lub jakimkolwiek innym. „Rolling Stone” umieścił wydany w 2001 roki album „Iowa” w zestawieniu „100 najlepszych metalowych albumów wszech czasów”.
– Są najważniejszym zespołem epoki – podsumował „The Ringer”. Ich poprzednia płyta „We Are Not Your Kind” była trzecią z rzędu na szczycie notowania Billboard 200. Wydany w 2019 roku album znalazł się także na 1. miejscu list sprzedaży w 12 krajach„The End, So Far” to siódme studyjne dzieło bandu, po którym nic nie będzie takie same.