Cochise – nowa płyta zbiera świetne recenzje, dziś wieczorem dwa wywiady w stacjach radiowych

OKLADKA_FRONT_CMYK
2 października do sklepów trafił nowy album białostockiego zespołu Cochise zatytułowany „The sun also rises for unicorns”. Czwarta studyjna płyta zbiera w mediach bardzo pochlebne opinie.
W październikowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock, dziennikarz tak rozpoczyna recenzję: „Czwarty album Cochise, The Sun Also Rises For Unicorns, jest znakomity, tyle że stawia przed słuchaczem większe – a dokładniej mówiąc: jeszcze większe – wymagania niż płyty poprzednie. Nie mam oporu zacząć tak recenzję, bo jestem przekonany, że naszych czytelników łatwizna nie interesuje. Że zamiast estetyki „beat pod nogę – rączki w górę – zróbcie hałas!” wolą intrygującą wszechstronność wokalną, różnorodność klimatu i uderzenie riffami, jakich nie powstydziliby się w połowie lat 70. Zeppelini. Tak, tak!”
Z kolei dziennikarz portalu Wyspa.fm tak zachęca do odsłuchania płyty: „Białostocki zespół wysoko zawiesił poprzeczkę sobie i słuchaczom na poprzednich płytach, ale na czwartym albumie pokonał ją niczym Sergiej Bubka za najlepszych lat swojej tyczkarskiej kariery. ‘The Sun Also Rises For Unicorns’ pokazuje Cochise z nieco innej strony. Mniej tutaj rockowego szamaństwa a la The Cult czy The Doors, które cechowało ‘Back To Beginning’, nie ma również tak mocnego wyznania wiary w grunge’owych mistrzów jak na ‘118’. Natomiast wciąż można trafić na inspiracje twórczością Danzig, co oczywiście nie jest wadą…  Generalnie jednak, muzycy Cochise sięgnęli na ‘The Sun Also Rises For Unicorns’ do przebogatej skarbnicy hardrockowej klasyki sprzed czterech dekad, ze szczególnym naciskiem na dorobek Led Zeppelin. Najnowsza propozycja kapeli różni się również produkcją: bardziej surową niż poprzednie krążki. Kompozycje też bardziej zróżnicowane, wielowątkowe, nieoczywiste…”
Całość recenzji dostępna jest TU.
W związku z promocją płyty, już dziś wieczorem muzycy Cochise będą obecni w dwóch radiostacjach. Od godziny 20.05 Wojtek będzie gościem programu „Lekko przed zmrockiem” w białostockim Radiu Akadera. Audycji można wysłuchać również w internecie pod TYM adresem.   http://akadera.bialystok.pl/
Z kolei od godziny 22.15, Paweł będzie gościem Bartka Koziczyńskiego w programie „Rock Blok” na falach radiowej Czwórki (https://www.polskieradio.pl/10,Czworka). Gorąco zapraszamy do posłuchania obu wywiadów.
W najbliższym czasie zespół zagra koncerty promujące nowy materiał. Zapraszamy do następujących miast:
23.10 Żyrardów – Centrum Kultury – Żyrock 2015
6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
7.11 Katowice – Katofonia
21.11 Warszawa 
11.12 Krotoszyn
12.12 Gomunice – Bogart
Przypomnijmy, „The Sun Also Rises For Unicorns” to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.
Album promują dwa teledyski:
Black Summer

Sun also rises for unicorns

Do końca roku czeka nas premiera dwóch kolejnych klipów. Szczegóły wkrótce.
Cochise – The Sun Also Rises For Unicorns
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0754
Barcode: 5907785039261
Format: CD
Gatunek:  Rock/Metal/Grunge
Data premiery: 02.10.2015
Lista utworów:
1. The Sun also rises for unicorns
2. The Boy who lived before
3. I don’t care
4. Homeland
5. The Viper room
6. Falling
7. Circus
8. Perfect place to die
9. Stupid love
10. Monster
11. Black summer
12. Karma
13. Dead men wanted
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz ostatni studyjny krążek „118” z 2014 roku. Nowa płyta „The Sun Also Rises For Unicorns” ukazała się 2 października 2015.
Cochise – skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja
Cochise – strona oficjalna: