Klangor przedstawia „Podzielonych”

Zwycięzcy tegorocznego przeglądu podczas festiwalu CieszFanów Festival, zespół Klangor, właśnie świętuje premierę singla „Podzieleni”. Powstał do niego również bardzo ciekawy teledysk.

Klangor, to warszawki band rockowo-metalowy, który działa od 2 lat. Składa się z doświadczonych już muzyków, którzy grali już na niejednej scenie. Na początku działalności zaczęli się ogrywać na przeróżnych przeglądach by teraz „dowalić” bardzo dobrym premierowym materiałem. Pierwszym, mocno reprezentatywnym dla całości, jest utwór „Podzieleni”. Już sam tytuł jest dosadny. A jak go można interpretować? Obecne czasy, chyba nigdy jak dawniej, ukazują jakie głębokie podziały drzemią w naszym społeczeństwie. Jak bardzo polityczne wojny „na górze” rozdzieliły rodziny siedzące przy wspólnym stole. Jesteśmy plemionami, które nie tyle różnią się w poglądach co nienawidzą się i jeden drugiemu życzy jak najgorzej. Podzieleni traktują o tym jak głębokie rowy wykopane są między plemionami i jak bardzo władzy jest to na rękę. Przemoc, pokazywanie siły, propaganda i szczucie nienawiścią to najgorsze oręża władzy, dla której główna maksymą jest „dziel i rządź” – odpowiada zespół.

Do utworu powstał bardzo ciekawy videoclip. Tak panowie z Klangor opisują jakie ten obraz ma dla nich znaczenie: Tak samo jak i muzyka czy tekst, jest ważnym elementem w utworze. Ważne dla nas jest to, aby klipy były ciekawe, miały element artystyczny, który przykuwa uwagę, sprawia, że utwór wraz z obrazkiem tworzą spójny przekaz. Rysowany klip jest jednym z tych pomysłów, który swoją artystyczna formą przykuwa uwagę oraz idealnie, nomen omen,” odrysowuje” rzeczywistość opisaną w numerze. Ciekawa i dynamiczna formuła na wysokim poziomie została stworzona przez aktywnego malarza rysownika Tymona Wodnickiego. 

„Podzieleni” to pierwszy strzał Klangora. Już zapowiadają kolejne single, także te, które mocno zaskoczą. Bo jak sami opisują swoją twórczość: Jako twórcy staramy się wspiąć na jak najwyższy poziom i tekstowy, i muzyczny. Muzyka Klangor to nie są „piosenki z jakimiś tekstami” ale opowieści okraszone nietuzinkowymi muzycznymi aranżacjami. Ciągle szukamy, eksperymentujemy i nie boimy się wykorzystywać nieszablonowych rozwiązań, dlatego każdy kto lubi jakkolwiek muzykę rockową znajdzie w naszej muzyce coś dla siebie. Siłę, dynamikę, melodię, warsztat i przekaz.

Mocno polecamy ich social media, dzięki temu będziecie na bieżąco z Klangorem!

Facebook: https://www.facebook.com/klangorofficial 

Instagram: https://www.instagram.com/klangoroffial

Soundcloud: https://soundcloud.com/user-250887617