WARSAW AFROBEAT ORCHESTRA NA BIS W RADIOWEJ CZWÓRCE

W najbliższy piątkowy wieczór Czwórka ponownie zaprasza na retransmisję koncertu. Tym razem słuchaczy czeka mieszanka funku, reggae oraz folku, którą zaserwuje Warsaw Afrobeat Orchestra. Powtórka koncertu 26 lutego od godz. 19.00 w drugiej części audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!”. W pierwszej godzinie programu tradycyjnie pojawi się debiutant.

Tuż po godz. 18.00 w Czwórce zadebiutuje Emil Szwajk. ​Jako autor tekstów opisuje proces odkrywania samego siebie, a jako kompozytor, producent i multiinstrumentalista eksperymentuje i łączy z pozoru odmienne style oraz gatunki. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej. Na liście przebojów audycji Będzie głośno! debiutuje singlem „Love Song”.

Z kolei koncert Warsaw Afrobeat Orchestra, który będzie retransmitowany po godz. 19.00 odbył się w 2017 roku w studiu Czwórki. Był to występ promujący album „Man Is Enough”, który ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Oprócz jedenastoosobowego składu WAO na płycie można usłyszeć dwie polskie wokalistki: Weronikę Grozdew-Kołacińską i Shata QS oraz czołowych muzyków sceny afrobeat: Dele Sosimi i KALETA (Leon Ligan-Majek). 

O audycji Będzie Głośno!

 Każdy piątek od godz. 18:00 do 20:00.

Projekt, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. 

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki  link. Pod tym samym adresem znajduje się również lista utworów, na które słuchacze mogąoddać głos. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. Audycję prowadzi Damian Sikorski.

Radiowa Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia. Chętni będą mogli zgłaszać się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

Czwórka Polskie Radio dostępna jestw Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.