RADIOWA DWÓJKA ZAPRASZA NA TRANSMISJE Z IV FESTIWALU MUZYKA WIARY – MUZYKA POKOJU

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na dwie transmisje z odbywającego się w Warszawie Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, który prezentuje najciekawsze wykonania i projekty – w tym również premierowe – z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej i improwizacji. Tak będzie również w poniedziałek i wtorek 26-27 października, kiedy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana zabrzmią m.in. utwory Henryka Mikołaja Góreckiego i Oliviera Messiaena, a wystąpią: Dorota Miśkiewicz, Hubert Zemler, Adam Bałdych Quartet i Lutosławski Piano Duo.

Organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II festiwal co roku prezentuje intrygujące projekty utalentowanych i uznanych młodych artystów, zabierając słuchaczy w podróż po świecie wysmakowanych dźwięków z różnych epok i kręgów kulturowych w poszukiwaniu tego, co uniwersalne, materialne i mistyczne w muzyce. Ambitny program festiwalu, poprzez połączenie tradycji z nowoczesnością i zderzenie wielu różnych artystycznych wrażliwości, tworzy przestrzeń do refleksji nad tym, co ważne i wartościowe w życiu: międzyludzką więzią, otwartością na innego człowieka, potrzebą kontaktu i rozmowy.

Ze względu na sytuację epidemiczną festiwal odbywa się w formule online. Transmisje na żywo ze wszystkich koncertów są prezentowane na stroniemuzykawiary.pl, a dwa dwuczęściowe, muzyczne  wieczory wyemituje radiowa Dwójka.– Nasz festiwal jest dziś inny, na pewno bardziej bezkompromisowy w swoim pandemicznym wyrazie, ale jesteśmy dla Was i z Wami. Choć tylko w Internecie i na radiowej antenie, to dźwięki piękne, a muzyka cudowna, teraz tylko więcej w niej refleksji i zamyślenia nad czułością i materialną kruchością świata. Nade mną, nad Tobą, nad nami  – zaznacza dyrektor artystyczny festiwaluMiron Zajfert.

Program 2 Polskiego Radia – patron medialny wydarzenia – zaprasza na dwie arcyciekawe transmisje z Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, które odbędą się (bez udziału publiczności) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana:

  • poniedziałek 26 października, godz. 19.00-22.00: I cz.Good Night Mr Górecki,wyk: Ewa Liebchen– flet, Barbara KingaMajewska– śpiew, Emilia Sitarz– fortepian, Hubert Zemler– fortepian (premiera koncertowa i płytowa) / II cz.IlPianto Della Madonna (Lament Madonny), wyk: Dorota Miśkiewicz– śpiew,Ensemble Labirhythm, kier. art. Tomasz PokrzywińskiProwadzenie: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.
  • wtorek 27 października, godz. 19.00-22.00: I cz. Olivier MessiaenWizje Amen(polska premiera), wyk: Lutosławski Piano Duo / II cz. Adam Bałdych Quartet– Wokół Hildegardy. Prowadzenie: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.