AGORA MUZYKA ŁĄCZY SIŁY Z MIĘDZYNARODOWYM GIGANTEM – UNIVERSAL MUSIC GROUP

Agora Muzyka nawiązała współpracę z Universal Music Group związaną z  płytą „Dark Room” Michele Morrone. Jest to pierwsza tego typu kooperacja z międzynarodowym oddziałem amerykańskiej wytwórni, która zapewni albumowi polskiej produkcji światowy zasięg i sprzedaż na zagranicznych rynkach. 

Współpraca Agora Muzyka z Universal Music Group to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego rynku muzycznego. Płyta Michele Morrone „Dark Room” została w całości napisana i wyprodukowana w Polsce, a teraz trafi do odbiorców na całym świecie. Jest to projekt historyczny dla rodzimych producentów i songwriterów – wierzę, że otwiera on nowe możliwości dla muzyki polskiej produkcji” – mówi Dyrektor Pionu Wydawnictwo Agora Robert Kijak.  

Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z Agora Muzyka przy albumie Michele Morrone. To niewątpliwie produkcja światowego poziomu, która szturmem podbija rynek muzyczny na całym świecie. Universal Music Polska wraz z Universal Music Germany zajmują się promocją i eksploatacją projektu globalnie poza rynkiem polskim” – podkreśla Maciej Kutak, Dyrektor Zarządzający Universal Music Polska. 

Michele Morrone, włoski aktor znany na całym świecie dzięki filmowej ekranizacji książki „365 dni”, dał się także poznać jako zdolny muzyk. Jego debiutancki albumu „Dark Room” wydany nakładem Agora Muzyka okazał się międzynarodowym sukcesem!  https://agoramuzyka.ffm.to/MorroneDarkRoom 

Płyta „Dark Room” miała swoją premierę na polskim rynku 14 lutego br. i od chwili ukazania się gości na listach najlepiej sprzedających się albumów w kraju. Z tego krążka pochodzą takie hity, jak „Feel It”, „Watch Me Burn” i „Hard For Me”, które już podbiły listy przebojów w Europie czy Azji.  

Bezpośrednim efektem współpracy Agora Muzyka i Universal Music Group jest wyprodukowany przez Polydor Records remix hitu „Hard for me”, za który odpowiada znany na całym świecie holenderski DJ i producent R3HAB.  https://agoramuzyka.ffm.to/MorroneHardForMeR3HAB 

Do produkcji albumu „Dark Room” Agora Muzyka zaangażowała ceniony duet songwriterski – Dominica Buczkowskiego i Patryka Kumóra, którzy mają na swoim koncie sukcesy nie tylko na polskim, ale również międzynarodowym rynku. Agora Muzyka jest uznanym wydawcą i dystrybutorem muzyki różnych gatunków: od popu przez rock, hip-hop, alternatywę aż po jazz. Jej projekty muzyczne cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy; wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt, a także otrzymało najważniejsze muzyczne nagrody – Fryderyki.  

https://www.facebook.com/agoramuzyka/