GOORAL – wybuchowa mieszanka muzyczna w Starym Klasztorze!

gooral

23 października klub muzyczny Stary Klasztor będzie miejscem szalonej zabawy przy góralskich i nowoczesnych dźwiękach. 

 

Znaną miłośnikom dobrej muzyki Salą Gotycką przy ul. Purkyniego zawładnie GOORAL!

 

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.

 

Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral, utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj sie zastanawia, czy prośba zdjęcia go z anteny to byl szacun dla Led Zeppelin, czy zwykły strach…

 

Popularność zaczął zdobywac po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava, czy w Porgy and Bess.

 

Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował się Heineken Opener i Coke Festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem zapełniajac koncerty kilkutysiecznym tłumem.

 

Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współprace z Mazowszem i Woodstock drugi raz oszalał. Dlaczego mozna zobaczyc na jednym z najpopularniejszych filmow na Youtube z tego festiwalu

Kto zajmuje się muzyka w tym kraju i go dzis tu nie ma, ten jest podwójna dupą z uszami” – powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.

 

Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytworni Kardiogram Tune płytę „Better Place” pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears.

 

Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya “South” z 1919 roku udowadniajac ze potrafi nie tylko grać jako headliner prawie godzine bisów w Duseldorffie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu.

 

Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwę w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu, zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z „Kapeli ze wsi Warszawa”.

 

Gooral nie powiedzial ostatniego zdania, a raczej dopiero „jak jasny gwint” rozkręca się…

 

Oficjlane plyty Goorala:

Szumi Jawor Soundsystem” (Psio Crew) – 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji)
Muzyka do filmu Franka Hurleya “South” z 1919 roku – 2009
„Ethno Elektro” – 2011
Gooral & Mazowsze dvd i cd – 2013
„Better Place” – 2014

23.10.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

GOORAL

35 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl,

40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące (balkon): 50 zł


Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl