RYKARDA PARASOL promuje najnowszą płytę w Starym Klasztorze!

rykarda

9 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze amerykańska wokalistka polskiego pochodzenia, Rykarda Parasol zaprezentuje wrocławskiej publiczności swój najnowszy album The Color of Destruction.

 

Jak zwykle jest to dzieło w pełni autorskie – Rykarda jako wytrawny singer-songwriter sama pisze teksty, muzykę i produkuje wszystkie albumy. 

 

Album The Color of Destruction jawi się jako swoista antyteza wydanego w 2013 r. Against the Sun, którego tematyka obracała się wokół autonomii jednostki, jej introwertycznych odruchów i pochwały niezależności. Skupienie się na indywidualności znalazło odbicie warstwie muzycznej albumu, surowej, bez zbędnych ozdobników i ograniczonej do podstawowego instrumentarium, w całości nagranego przez Rykardę. W odróżnieniu od swego skromnego poprzednika, nowy album szeroko otworzył podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne. Oto duende Federico Garcii Lorci w czystej postaci.

 

Pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym jest to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku Rykardy Parasol. Poza standardowymi instrumentami (bas, gitara akustyczna, perkusja, fortepian) usłyszymy bogatą mozaikę brzmień wiolonczeli, skrzypiec, trąbki i fletu – a także zaproszonych do gościnnego udziału dwóch amerykańskich wokalistów z Zachodniego Wybrzeża – Dante Aliano White’a (odpowiedzialnego m.in. za remix Your Arrondisement or Mine) i Barta Davenporta. Pod względem lirycznym jest to najbardziej dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod pióra autorki, porównywanej nie raz do L. Ferlinghettiego, W. Faulknera czy Christiny Rossetti.

 

Wszystko to pozwala wydobyć się na powierzchnię skrywanemu dotychczas obliczu Artystki. Na swym nowym albumie eksploruje i przekracza granice, które przestają obowiązywać. Podążając za falą, rozbijającą się o brzeg, poddaje się całkowicie rytmowi. Miłość, piękna i burzliwa zarazem, staje się metaforą utraty kontroli i gotowości do wejścia na rzadziej uczęszczane i nie do końca bezpieczne szlaki, bez oglądania się na swój los.

 

Zagłębiając się w The Color of Destruction doświadczymy zmian pór roku, podróży przez zimowe krajobrazy, rozświetlone płomieniami ognisk. Zaznamy oczekiwania i doświadczymy nadchodzących zmian. Uczucia straty i tego, co po niej pozostaje – chłodu zimy i płomieni buchających w niebo z otchłani Nocy Walpurgii i z głębin serca.

 

9.11.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul.Purkyniego 1

RYKARDA PARASOL

miejsca stojące: 35 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

miejsca siedzące: 50 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 60 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.pl,  www.ebilet.plwww.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl