Natalia Nykiel, Rosalie., Tuzza, Król, Marcelina i Kacperczyk na Kraków Live Festival 2019!

Do line-upu Kraków Live Festival 2019 dołączają kolejni artyści. W dniach 16-17.08 w Krakowie wystąpią Natalia Nykiel, Rosalie., TUZZA, Król, Marcelina i Kacperczyk.

NATALIA NYKIEL
Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Debiutanckim albumem „Lupus Electro” zapełniła lukę na rodzimym rynku muzycznym – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Drugą płytą „Discordia” (2017) tylko podwyższyła poprzeczkę, a album otrzymał nominację do Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku Elektronika. Ostatnim singlem artystki jest utwór „Łuny”. Teledysk do piosenki otrzymał główną nagrodę na Queen Palm International Film Festival w Palm Springs oraz był nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii „Najlepszy teledysk”.

ROSALIE.
Twórczość Rosalie. to efekt własnych muzycznych poszukiwań w odpowiedzi na coraz szerzej eksplorowane trendy we współczesnej muzyce RnB, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. Jej debiut „Flashback” to spójny, emocjonalny album, który spotkał się z wyjątkowo dobrym przyjęciem wśród słuchaczy i dziennikarzy. Efektem jest między innymi nominacja do nagrody Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”. Początek 2019 to start prac nad drugą płytą Rosalie.

TUZZA

Chociaż u podstaw ich twórczości jest rap, Benito i Ricci tworzą muzykę bezkompromisową, stale unikając wygodnego kategoryzowania. Na początku 2018 roku TUZZA wydała świetnie przyjęty materiał „TOP ZZ EP”. Panowie nie osiedli na laurach i w grudniu zaatakowali swoim pierwszym długogrającym albumem „FINO ALLA FINE”. Materiał promowany był m.in. singlami „Globale”, „Dybala” i „Wenus”.

KRÓL
Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Już pierwszy album z projektem UL/KR zwróciły na niego uwagę polskiej publiczności i krytyków. A 3 kolejne albumy solowe „Nielot”, „Wij” i „Przez sen” zapewniły mu czołową pozycję wśród rodzimych artystów w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej. Ostatni album Króla, „Przewijanie na podglądzie”, ukazał się w marcu 2018 i zyskał pozytywne recenzje, a także nominacje do wielu nagród – m.in. Fryderyka.

MARCELINA
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała imienny debiut, który przyniósł jej m.in. nominację do Fryderyków w kategorii Debiut roku. Po EP-ce „Znikam” (2012) fani doczekali się drugiego autorskiego albumu Marceliny „Wschody Zachody” (2013), utrzymanego w klimacie alt-popu. Singiel „Karmelove”, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego cieszył się dużą popularnością, osiągając ponad 19 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. W 2015 roku ukazała się trzecia płyta „Gonić burzę”. W ubiegłym roku wyszedł czwarty album Marceliny „Koniec wakacji”. Nowy materiał to zupełnie nowy etap twórczości artystki. Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Płytę promowały single „Tańcz” i „Dinozaury”.

KACPERCZYK

Zespół tworzą bracia – Maciek i Paweł – którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Paweł jest perkusistą i odpowiada za produkcję muzyki. Mimo młodego wieku, mają na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów muzycznych oraz występy na dużych krajowych festiwalach. Współpracowali m.in. z zespołem KAMP! i duetem Jan – rapowanie & NOCNY, którzy zaprosili ich na swoją płytę “Plansze”.

REGULAR TICKETS dostępne od 15.03.2019 do 6.08.2019 lub do wyczerpania puli biletów

Karnet 2 DNI – 399 zł

Karnet 2 DNI z polem namiotowym – 459 zł

Bilet jednodniowy – 249 zł


Więcej szczegółów na www.livefestival.pl

Bilety: ALTERSKLEP lub eBilet