Alec Benjamin przedstawia blaski i cienie życia w Los Angeles w nowym utworze „Jesus In LA”

Alec Benjamin wraca z kolejnym, urzekającym biograficznym nagraniem „Jesus In LA. Tym razem  wokalista i autor piosenek przedstawia blaski i cienie życia w Los Angeles. Singlowi towarzyszy teledysk, który nakręcił Joey Brodnax

Jesus In LA” to kolejny dowód talentu Aleca do pisania ponadczasowych piosenek. Utwór opowiada o przeprowadzce młodego muzyka do Kalifornii, który – by spełnić swoje marzenia – musi zostawić przyjaciół i rodzinę.


„Kiedy wybierałem się do Los Angeles, myślałem, że w końcu tam znajdę szczęście, którego zawsze szukałem” – opowiada artysta. „Niedługo po przyjeździe, podpisałem kontrakt płytowy. Zrezygnowano jednak ze mnie, straciłem przyjaciół i wszystkie pieniądze, więc musiałem wrócić do rodziców. Wtedy zrozumiałem, że to, czego szukałem całe życie, było tak naprawdę tuż koło mnie – moi prawdziwi przyjaciele i rodzina. Choć byłem w totalnym dołku, dzięki bliskości rodziny, czułem się szczęśliwy. Piosenka nie traktuje o religii czy Jezusie. Chodzi w niej o poszukiwanie nadziei i szczęścia i o zrozumienie, że to, co istotne, nie zawsze jest tam, gdzie tego szukasz.”

Po premierze debiutu „Narrated For You” (i wyprzedanej trasie po Ameryce Północnej), 25-letni Alec Benjamin zapowiedział, że rusza w swe największe amerykańskie tournée, a także w światową trasę Caught In The Middle World Tour, która rozpocznie się 16 sierpnia w Tokio i zahaczy o Polskę. 23 listopada muzyk zaśpiewa w warszawskiej Drukarni. W planach Aleca są również festiwalowe występy, w tym na słynnej Lollapaloozie.

Alec Benjamin już teraz może zaliczyć 2019 rok do udanych. Młody artysta może pochwalić się 750 milionami streamów czy debiutem w programie „The Late Late Show with James Corden„, gdzie wykonał swój platynowy w USA singiel „Let Me Down Slowly„. Tego samego dnia ukazała się nowa wersja utworu, w której gościnnie pojawiła się Alessia Cara. Nagranie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy, w tym krytyka „Rolling Stone’a„, który napisał: „Wokale Benjamina i Cary łączą się w hipnotyczną, popową piosenkę, w której wokaliści rozprawiają o słabościach i strachu przed zniszczeniem dobrego związku. Cara wnosi soulowy koloryt do chłodnych tonów głosu Benjamina„. 

Utwór „Let Me Down Slowly (Feat. Alessia Cara)” dotarł do Hot 100 notowania Billboardu i znalazł się na playliście Pop Rising na Spotify. Wśród singli Benjamina dostępnych na Spotify, znajdziemy też akustyczną wersję „Let Me Down Slowly”, jak również uwielbiany przez fanów cover przeboju „Stan” Eminema.

Narrated For You” to niezwykły, debiutancki mixtape, który spotkał się z przychylnymi reakcjami fanów jak i mediów, w tym „New York Timesa” i „Time’a„, które wyróżniły utwór „The Water Fountain„. Klipy, które powstały do promujących wydawnictwo piosenek – „Let Me Down Slowly„, „If We Have Each Other” i „Boy In The Bubble” – zgromadziły 36 milionów odsłon na YouTube.