„Pokochałem Ciebie” – romantyczny Gałczyński w wykonaniu Krzysztofa Gwiazdy

10 lipca, tuż po urodzinach Krzysztofa Gwiazdy, ma miejsce premiera singla „Pokochałem Ciebie”, autorskiej kompozycji do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Piosenka, dzięki klimatycznemu teledyskowi, idealnie obrazuje piękną i wieczną miłość.


Krzysztof Gwiazda to kompozytor, multiinstrumentalista, nauczyciel muzyki i w końcu niezwykły głos – jednym słowem Artysta żyjący muzyką. Dał się już poznać w różnych projektach i odsłonach, współpracował również z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Danutą Błażejczyk czy Pawłem Burczykiem. Teraz na świat wychodzi w pełni autorska, pod względem muzyki, płyta Gwiazdy, na której bierze na warsztat teksty jego ulubionych mistrzów pióra, m.in. Anny Bernat, Adama Mickiewicz, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy wspomnianego już Gałczyńskiego. „Pokochałem Ciebie” to pierwszy zwiastun krążka.


Utwór cechuje przede wszystkim nastrój miłosny, co odczuwa się nie tylko słuchając muzyki, ale również oglądając klip, będący nieodłączną jej ilustracją. Dlatego mamy tu miłość, naturę i wszystko to, co jest ważne dla Artysty (łącznie z ukochanymi psami, Arią i Bafi).


Zarówno w studio jak i podczas nagrywania teledysku, Krzysztofowi towarzyszył zespół Bogna Band, pod kierownictwem Bogny Dulińskiej (fortepian), w pozostałym składzie: Zuzanna Niedzela (flet, aranżacja), Aleksandra Strusińska (klarnet), Małgorzata Domańska (skrzypce), Sylwester Masłoń (kontrabas), Arkadiusz Płaziuk (wiolonczela), Kamil Miszewski (perkusja).


„Pokochałem Ciebie” można oglądać na platformach YT i słuchać we wszystkich serwisach streamingowych już od 10 lipca. Cały album, w bardzo podobnym klimacie, będzie miał swoją premierę 13 września. Już na dniach, na swoich kanałach social media (m.in. na stronie facebook’owiej ) ogłoszone zostaną szczegółowe informacje co do płyty, wraz z opcją kupienia jej w preorderze, dlatego zachęcamy do słuchania i śledzenia Krzysztofa Gwiazdy.