Dziś premiera nowego teledysku zespołu Cochise!!

Cochise%20-%20The%20sun%20also%20rises%20for%20unicorns[1]
„The sun also rises for unicorns”, czwarta studyjna płyta białostockiego zespołu Cochise, ukaże się 2 października. A już dziś do sieci trafia pierwszy promujący go teledysk nakręcony do utworu „Black Summer”. Jak zdradza zespół, teledysk opowiada historię, której całość poznamy w grudniu wraz z ujawnieniem ostatniego, czwartego teledysku.

Teledysk wyreżyserowała Laura Kielar, za zdjęcia odpowiedzialny był Jarosław Całko.
W związku z wydaniem płyty „The sun also rises for unicorns”, zespół planuje promocję nowego materiału podczas trasy koncertowej. Znamy już terminy pierwszych potwierdzonych koncertów:
04.09 Elbląg – Sąsiedzi
05.09 Sopot – Underground
03.10 Kielce – WooR
04.10 Rzeszów – Vinyl
17.10 Warszawa – Proxima (koncert z okazji 25-lecia CETI)
18.10 Łódź – Scenografia
6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
7.11 Katowice – Katofonia
Trasa zostanie wkrótce uzupełniona o kolejne daty!
Przypomnijmy, „The Sun Also Rises For Unicorns” to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.
Cochise – The Sun Also Rises For Unicorns
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0754
Barcode: 5907785039261
Format: CD
Gatunek:  Rock/Metal/Grunge
Data premiery: 02.10.2015
Lista utworów:
1. The Sun also rises for unicorns
2. The Boy who lived before
3. I don’t care
4. Homeland
5. The Viper room
6. Falling
7. Circus
8. Perfect place to die
9. Stupid love
10. Monster
11. Black summer
12. Karma
13. Dead men wanted
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz ostatni studyjny krążek „118” z 2014 roku. Premiera nowej płyty „The Sun Also Rises For Unicorns” zaplanowana jest na 2 października.
Cochise – skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja
Cochise – strona oficjalna: