Los Unidades i Pharrell Williams przedstawiają utwór „E-Lo” (feat. Jozzy) Premiera wyjątkowej EP-ki „Global Citizen EP 1” już 30 listopada!

Ep-ka będzie zawierać 4 utwory w wykonaniu artystów takich jak: Pharrell Williams, Stormzy, Cassper Nyovest, Stargate, Los Unidades, Jozzy, Jess Kent, Danny Ocean, Tiwa Savage, David Guetta czy Wizkid.

„Global Citizen Festival: Mandela 100” odbędzie się w Johannesburgu 2 grudnia 2018 roku. Dochody z Global Citizen EP 1 zostaną przeznaczone na wsparcie misji organizacji w celu zakończenia skrajnego ubóstwa do 2030 roku i osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Obejrzyj teledysk do utworu ‘E-Lo’ w wykonaniu Los Unidades i Pharrella Williamsa (feat. Jozzy)

„Global Citizen EP 1”, z czterema zupełnie nowymi utworami, ukaże się 30 listopada za pośrednictwem Parlophone Records (i Atlantic Records w USA). W EP występują artyści tacy jak: Pharrell Williams, Stormzy, David Guetta, Stargate, Cassper Nyovest, Jozzy, Wizkid, Tiwa Savage, Los Unidades i inni.

Wpływy z EP-ki będą wspierać kampanie i wysiłki Global Citizen mające na celu położenie kresu skrajnemu ubóstwu, a także jego działaniom w obszarach takich jak równość płci, edukacja, dostęp do wody i kanalizacji. Projekt został zainicjowany przez Chrisa Martina z Coldplay, kuratora corocznych festiwali muzycznych Global Citizen.

Główny utwór z EP-ki, „E-Lo”, jest już dostępny! Piosenka powstała we współpracy Los Unidades z Pharrellem Williamsem i Jozzym, a towarzyszy im teledysk inspirowany Nelsonem Mandelą – z okazji rocznicy stulecia rządów lidera RPA.

Posłuchaj piosenki „E-Lo”

Pełna tracklista „Global Citizen EP 1”:
1. Rise Up (feat. Nelson Mandela) – Stargate
2. E-Lo (feat. Jozzy) – Los Unidades & Pharrell Williams
3. Timbuktu (feat. Stormzy & Jess Kent) – Cassper Nyovest & Los Unidades
4. Voodoo (feat. Tiwa Savage, Wizkid, Danny Ocean & David Guetta) – Stargate & Los Unidades

Premiera wyjątkowej EP-ki „Global Citizen EP 1” już 30 listopada!

Hugh Evans, prezes Global Citizen wypowiedział się o projekcie:
„Przez setki lat byliśmy świadkami tego, jak muzyka łączy ludzi, aby napędzać aktywizm i domagać się zmian. Cieszymy się, że możemy wydać Global Citizen EP 1 z nowymi utworami tych niesamowitych artystów, którzy stoją z nami w walce o pokonanie skrajnego ubóstwa i jesteśmy niezmiernie wdzięczni Dave’owi Holmesowi, Parlophone Records i Atlantic Records za ich partnerstwo i wsparcie, podczas gdy domagamy się kresu skrajnego ubóstwa do 2030 r.”

Dave Holmes, manager Coldplay, powiedział:
„Pomoc w rozwoju Global Citizen poprzez tworzenie tego wydawnictwa z Chrisem i Parlophone było dla mnie prawdziwym zaszczytem. Skończyło się na tym, że współpracowaliśmy z tyloma wspaniałymi artystami i jesteśmy niesamowicie dumni z finalnej EP-ki. Niech to będzie pierwsza z wielu.”

Mark Mitchell, wiceprezes Parlophone Records powiedział:
„Global Citizen to niesamowita organizacja charytatywna, muzyka płynie w jej żyłach, więc wspaniale jest móc pracować z Chrisem, Davem, Philem i naszymi przyjaciółmi z Atlantic USA by wydać tę wspaniałą EP-kę. Od Davida Guetty po Stormzy’ego, kaliber zaangażowanych artystów jest światowej klasy, a te niesamowite utwory pomogą szerzyć świadomość i przedstawić Global Citizen zupełnie nowej publiczności. Jestem osobiście zachwycony, że mogę współpracować z Hughem i jego zespołem, aby dzielić się wyjątkową muzyką i pomagać w dokonywaniu prawdziwych zmian.”

Julie Greenwald , prezes i dyrektor operacyjny Atlantic Records Group powiedziała:
„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z naszymi kolegami z Parlophone, aby pomóc zebrać fundusze i zwiększyć świadomość dla Global Citizen – którzy wykonują ogromną pracę aby za pomocą muzyki angażować fanów w najważniejsze problemy społeczne. Chris i Dave zebrali fantastyczną grupę artystów do stworzenia tej EP-ki, a wszyscy w Atlantic z niecierpliwością oczekują kontynuacji pracy wykonanej przez Hugha i cały zespół Global Citizen.”

„Global Citizen Festival: Mandela 100” jest prezentowany i prowadzony przez The Motsepe Foundation i odbędzie się 2 grudnia w Johannesburgu, składając hołd dziedzictwie Nelsona Mandeli. Beyoncé, JAY-Z, Cassper Nyovest, D’banj, Ed Sheeran, Eddie Vedder, Femi Kuti, Pharrell Williams, Sho Madjozi, Tiwa Savage, Usher, Wizkid i Chris Martin wszyscy wystąpią na scenie w Johannesburgu.