Zak Abel przedstawia nowy singiel „You Come First” feat Saweetie!

Zak Abel, pochodzący z północnego Londynu to obecnie jeden z najciekawszych młodych wokalistów. Artysta zaprezentował właśnie kolejną singlową piosenkę o tytule „You Come First”, a gościnnie pojawia się w niej amerykańska raperka Saweetie.

Zobacz lyric video do „You Come First” feat Saweetie!

Utwór jest kolejnym dowodem na wielkie możliwości wokalne Zaka oraz przykładem, że doskonale potrafi on wymyślać chwytliwe melodie. Wokalista świetnie też dobrał współpracowniczkę, pochodzącą z okolic Bay Area 25-letnią Saweetie.

W piosence chodzi o ustalanie priorytetów w życiu. Na pierwszym miejscu trzeba stawiać ukochaną osobę. Cieszę się, że to właśnie Saweetie pojawiła się w tym utworze. Ona doskonale zdaje sobie sprawę, skąd się wywodzę muzycznie, świetnie wczuła się w piosenkę i dodała kapitalną zwrotkę – mówi Zak Abel.

Posłuchaj piosenki „You Come First” feat Saweetie!

Za tekst do kompozycji „You Come First” odpowiada Zak oraz Iman Coulter, natomiast produkcją zajął się Will Simms, a miksami Wez Clarke (m.in. Clean Bandit, Sam Smith, Ed Sheeran).

Zak Abel ma już na koncie jedną dużą płytę, „Only When We’re Naked” z 2017 roku. Połączył na niej soul, wpływy muzyki afrykańskiej i karaibskiej oraz współczesną elektronikę. W tekstach otwarcie mówi o swoich słabościach, nie boi się odkryć przed słuchaczem. Podkreśla, że bardzo lubi pisać teksty w formie opowieści. „Ludzie lubią historie, bo pomagają im wyrazić to, co sami czują lub myślą” – tłumaczy.

Zak stawia sobie za cel tworzenie muzyki, która coś znaczy, a nie jest tylko wypełniaczem. Anglik nie ma problemu z komponowaniem piosenek, zahaczających o zmysłowe i bogate aranżacje, w których nie brakuje soulowej elektroniki, a także intymnych, powstałych tylko przy akompaniamencie fortepianu. Jest optymistą i posiada silnie rozwiniętą empatię, co również znajduje odbicie w jego tekstach. Jego podejście spodobało się innym twórcom, którzy zapraszali go do współpracy, jak Eg White, Joker, Bondax, Kaytranada, Wookie, Gorgon City. Dzięki temu Zak zbudował sobie autorytet i bazę fanów oraz odniósł pierwsze sukcesy. 23-latek zdążył już zagrać trzy wyprzedane koncerty w londyńskich klubach Shepherd’s Bush, Scala i KOKO. Popularność Zaka wykroczyła już poza granice Wielkiej Brytanii. Wielu fanów ma we Francji, gdzie wraz z Davidem Guettą wykonał utwór „2 U”, a podziwiało to 5 mln widzów przed telewizorami i monitorami.