Time for Chopin – wstęp wolny na rodzinny koncert na początek wakacji

Warto rozpocząć wakacje z Time for Chopin. Z okazji końca roku szkolnego i początku wakacji organizatorzy zapraszają na specjalne wydarzenie. 29 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się bezpłatny koncert, tym razem w sali koncertowej Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89. Wyjątkowy będzie zarówno repertuar, jak i artyści, którzy tego dnia zagrają. 

Time for Chopin kojarzony jest z codziennymi recitalami chopinowskimi, które odbywają się w Starej Galerii ZPAF. Tym razem organizatorzy dodatkowo zapraszają na koncert o zupełnie innym charakterze. Zagrają w nim razem muzycy dwóch pokoleń, którzy wykonają utwory różnych kompozytorów.

Muzyczna mozaika

Starsze pokolenie muzyków reprezentować będą wybitni artyści, profesorowie uniwersyteccy: pianistka Anna Stempin-Jasnowska (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy) oraz wiolonczelista Taras Mentsinski (Akademia Muzyczna we Lwowie), którzy razem tworzą Barwinski Duo. W koncercie wystąpią również ich dzieci, utalentowani muzycy: pianistka Asia Maja Jasnowska (10 lat), wiolonczelista Modest Mentsinski (22 lat) oraz skrzypek Levko Mentsinski (16 lat). Artyści zagrają zarówno solo, jak i w zespołach.

W programie poza utworami Fryderyka Chopina, również opracowanymi na wiolonczelę i fortepian, znajdą się kompozycje innych kompozytorów. Będzie można wysłuchać dzieł Roberta Schumanna, Franza Schuberta, Jana Sebastiana Bacha czy Henryka Wieniawskiego. Zabrzmią również utwory mniej znanych mistrzów, takich jak Carla Alfreda Piattiego, Jean-Baptiste Barrière’a, Izaaka Berkowicza, Kaspara Kummera czy Andrása Almási-Tótha. Na zakończenie wykonany zostanie Taniec z szablami Arama Chaczaturiana w autorskiej aranżacji.

Patroni Time for Chopin

Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Chopin, TVP Kultura i magazynu Warsaw Insider. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Tego dnia codzienny koncert z repertuarem dzieł Chopina odbędzie się jak zwykle o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF. Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.