Nowy album Panic! At The Disco już dostępny!

„Pray For The Wicked” zajmuje 4 pozycję wśród najlepiej sprzedających się płyt na polskim iTunes!

Posłuchaj „Pray For The Wicked”

„Pray For The Wicked” to szósty studyjny album pochodzącej z Las Vegas formacji Panic! At The Disco. Płyta w dniu premiery okupuje szczyty list przebojów na całym świecie- w Polsce znalazła się na 4 miejscu w notowaniu iTunes.

Na albumie znalazło się 11 nowych utworów, w tym zaprezentowane już wcześniej „(F*** A) Silver Lining”, „Say Amen (Saturday Night)”, „High Hopes” oraz „King Of The Clouds”.

W dniu premiery zespół opublikował również klip do utworu „Hey Look Ma, I Made It”, w którym Brendon pokazuje ciemne strony sławy.

Panic! At The Disco – „Hey Look Ma, I Made It”

Lider formacji Brendon Urie od kilku lat jest samodzielnym twórcą wszystkich kompozycji P!ATD. Produkcję „Pray For The Wicked” Amerykanin powierzył mającemu na koncie nominację do Grammy Jake’owi Sinclairowi, wcześniej współpracującemu chociażby z Weezer czy Pink.

Styl Panic! At The Disco oczywiście się nie zmienił i wciąż mamy do czynienia ze skrzyżowaniem pięknych popowych melodii, głębokiego liryzmu oraz optymizmu z rockową drapieżnością. W tekstach Brendon opisuje swoje doświadczenia z ostatnich kilku lat, w tym m. in. wpływ, jaki wywarła na nim rola Charliego Price’a w broadwayowskim przedstawieniu „Kinky Boots”.

Posłuchaj „Pray For The Wicked”

„Pray For The Wicked” jest następcą znakomitej płyty „Death Of A Bachelor” z 2016 roku, która nie tylko zdobyła szczyt listy Billboard 200, lecz również pokryła się platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii. Album otrzymał w 2017 roku nominację do Grammy w kategorii „Best Rock Album”. Pochodzący z niego singiel „Victorious” zadebiutował na szczycie iTunes Top Songs, iTunes Alternative Songs oraz notowaniu Billboard.