JAZZANOVA „THE POOL” – nowy album legendarnej grupy i znakomici goście, m.in. Jamie Cullum i Oddisee.

Legendarny kolektyw Jazzanova z nowym albumem w towarzystwie znakomitych gości. Na krążku „The Pool” pojawiają się m.in.  Jamie Cullum, Rachel Sermanni i Oddisee. „The Pool” to pierwszy od 10 lat studyjny album zespołu. Premiera płyty 29 czerwca, zaś już 15 września zespół zagra w warszawskim klubie Progresja.

Jazzanova to – obok takich twórców jak St.Germain, The Cinematic Orchestra czy Nils Peter Molvaer – grupa uznawana za najważniejszą w nurcie nu jazzu, który na początku wieku połączył jazzową tradycję z tanecznymi rytmami i elektronicznymi brzmieniami. Berlińczycy nie kryli swojej miłości do katalogu wytwórni Blue Note, a także do pozycji z serii „Polish Jazz”, równocześnie zaś bliskie im były brzmieniowe poszukiwania takich twórców jak Herbert, Sofa Surfers czy debiutujący równolegle z nimi Bonobo.  Album „The Pool” to nowe oblicze Jazzanovy i świadectwo ich nieustannego rozwoju. Pierwszy singiel to „Rain Makes The River”: piosenka nagrana wspólnie ze szkocką wokalistką Rachel Sermanni. „Jej anielski głos i przejmująca interpretacja dodają nowego wymiaru do basowej linii i mocnego rytmu tej piosenki” – mówi Axel Reinemer, jeden z członków grupy. „Pisanie i nagrywanie „Rain Makes The River” pokazało, że wystarczy mieć przy sobie dobrych, cierpliwych i zaufanych ludzi, aby stworzyć coś, co jest prawdziwe i pełne ducha” – odwdzięcza się Rachel. Singiel to zaledwie pierwsza odsłona płyty pełnej niespodzianek i znakomitych gości. Równie wybornie prezentują się: „Let’s Live Well” do którego nagrania zaproszony został Jamie Cullum, czy „Heatwave”, gdzie usłyszeć można vibrafon legendarnego Mulatu Astatke.

Jazzanova zdobyli uznanie jako wybitni autorzy remiksów, świetni didżeje i kuratorzy. Najpierw zachwycili wybitnym zbiorem „The Remixes 1997-2000”, by po paru latach przygotowań objawić producencki talent na autorskim debiucie „In Between” z 2002 roku. Na kolejny krążek „Of All The Things” fani czekali następne 6 lat. Od tego czasu grupa podpisała jeszcze wydawnictwo „Funkhaus Studio Sessions” nagrane na żywo przez septet z towarzyszeniem wokalisty z Detroit – Paula Randolpha. W międzyczasie muzycy pracowali nad kolejnymi remiksami, współtworzyli wytwórnię Sonar Collective, firmowali ciekawe kompilacje (np. „Kings Of Jazz”) i soundtrack do teatralnego spektaklu „Belle Et Fou”.  Wreszcie przyszedł jednak czas na studyjny materiał tej znakomitej ekipy.

Jazzanova No. 9 feat. KPT

Jazzanova „Rain Makes The River” feat. Rachel Sermanni

Jazzanova „The Pool”  (Sonar Kollektiv / NoPaper Records)

Tracklista:

1.Now (L.O.V.E. and You & I – Part 2) feat. Oddisee
2. Rain Makes The River feat. Rachel Sermanni
3. Follow Your Feet feat. Pete Josef
4. No. 9 feat. KPTN
5. Sincere feat. Noah Slee
6. Slow Rise feat. David Lemaitre
7. Let‘s Live Well feat. Jamie Cullum
8. Everything I Wanted feat. Charlotte OC
9. Heatwave feat. Olivier St. Louis
10. It‘s Beautiful feat. Paul Randolph
11. I‘m Still Here feat. Edward Vanzet
12. Summer Keeps On Passing Me By feat. Ben Westbeech