Maciej Lipina: Chcę utrzymać słuchaczy w napięciu

Do sieci trafiła właśnie oficjalna zapowiedź debiutanckiej płyty Macieja Lipiny – „Ścigany”. Żartobliwy materiał został zarejestrowany w Teatrze Śląskim i pokazuje zarówno dystans artysty do samego siebie, jak i do muzycznego dziennikarstwa. Przed wakacjami zapowiadana jest premiera pierwszego singla z albumu. 

Do promocji Maciej Lipina wybrał utwór „Wysłałem dobro”.  – Miałem duży problem z wyborem singla. Na płycie nie ma zapychaczy, wszystkie jedenaście utworów nadaje się do promocji. Zdecydowałem się na „Wysłałem dobro” ponieważ to jedyny kawałek na płycie nagrany bez pełnego instrumentarium. Tylko gitara i wokal. Nie chciałem odkrywać wszystkich kart przy pierwszym utworze, wolę utrzymać słuchaczy w napięciu. Poza tym, to bardzo ważny tekst dla mnie i myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie – opowiada Maciek. – Plan jest taki , oby udało się go zrealizować, żeby tych promocyjnych singli było bardzo dużo – dodaje.

Zobacz zapowiedź albumu „Ścigany” ->

Gotowy jest już teledysk do „Wysłałem dobro. Zdjęcia nakręcono na katowickich ulicach, a nad realizacją czuwała ekipa z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego pod kierownictwem Mateusza Znanieckiego, który w swoim dorobku ma między innymi pracę przy głośnym spektaklu „Wujek 81. Czarna ballada” oraz klipach Miuosha.

Płyta „Ścigany” ukaże się dzięki wsparciu Katowic – Miasta Muzyki UNESCO, jej dystrybucją zajmie się wytwórnia My Music. Wydawnictwo będzie dostępne w formacie CD, na winylu oraz w wersji cyfrowej.

* * *
Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, pedagog muzyczny, od niedawna również aktor teatralny. Po prostu: człowiek – orkiestra. Polska poznała go dzięki występom z zespołem Ścigani, z którym odniósł sukces w telewizyjnym programie „Hit Generator”. Od dwóch lat, artysta wciela się w postać Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, wyreżyserowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach przez Arkadiusza Jakubika.  Przedstawienie wystawiane jest nie tylko na deskach teatralnych, ale także w dużych halach widowiskowych w całym kraju.