Emocjonalny i przyziemny Król
Premiera płyty „Przewijanie na podglądzie”

16 marca ukazał się wyczekiwany album Króla – muzyka i tekściarza związanego przed laty z UL/KR a od lat solowo torującego sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Wydawnictwo nosi tytuł „Przewijanie na podglądzie”.

Płyta „Przewijanie na podglądzie” to dziewięć numerów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy. Bo o ile jest to z całą pewnością świetny przykład outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – to również rzadka próbka insider popu – terminu dotychczas nieistniejącego ale dojmująco potrzebnego do opisu równie szczerej jak filmowej, osobnej acz uniwersalnej muzyki zawartej na „Przewijaniu na podglądzie”. Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa ART2 Music.

Za miks albumu odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król. Nagrania powstały w Gorzowie jesienią 2017 roku.

Singlem promującym wydawnictwo,,Przewijanie na podglądzie” jest utwór ,,całą ciszę/ POKÓJ NOCNY”. Do piosenki zrealizowano teledysk, który można zobaczyć tutaj:

W ramach promocji albumu Król wyruszy w trasę koncertową, podczas której odwiedzi następujące miasta:

06.04 – Katowice, Rialto

07.04 – Poznań, Scena na piętrze

11.04 – Lublin, Teatr Stary

12.04 – Warszawa, Grizzly Gin Bar

15.04 – Wrocław, Stara Piwnica

20.04 – Gorzów Wlkp, MCK

22.04 – Kraków, Alchemia

27.04 – Gdańsk, Klub Żak