AZE OF SOUND „SUNRAY” (płyta w sklepach od 7 sierpnia)

Print

7 sierpnia do polskich sklepów muzycznych trafi debiutancki album łódzkiej grupy Maze Of Sound zatytułowany “Sunray” (dystrybucja: MonseArt Music). 

 

Album „Sunray” zawiera 9 utworów w klimacie melodyjnego rocka i rocka progresywnego. Historie w nich zawarte przenoszą nas w świat, w którym fantastyka zderza się z rzeczywistością. Wcielając się w bohaterów poszczególnych kompozycji, spotkamy Zaklinacza Deszczu, Tajemniczą Wiedźmę, lecimy niebezpiecznym balonem czy przechodzimy na drugą stronę lustra … Niektórzy z nas być może znajdą wyjście do rzeczywistości z tego labiryntu przygód, ale inni zostaną w nim na dłużej.

 

„Płyta 'Sunray’ została wybrana albumem roku w konkursie im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka przez Stowarzyszenie „Progres” w 2015 roku.

 

Płyta do nabycia w salonach Empik, Media Markt/Saturn oraz na Empik.com i Merlin.pl

 

Zespół Maze Of Sound powstał w 2012 roku. Wykonuje muzykę z gatunku rock / rock progresywny. Fantastykę mieszają z rzeczywistością, a powagę z groteską i absurdem. Podczas koncertów „na żywo” Maze Of Sound nawiązuje do tzw. teatru rockowego używając różnych przebrań i gadżetów scenicznych. W 2014 roku zespół był m.in. headlinerem VIII Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie, wystąpił na Festiwalu w Jarocinie i Nowohuckim Festiwalu Sztuki w Krakowie, gdzie miała miejsca wielka wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. Grupa wystąpiła też na wielu przeglądach i festiwalach w całej Polsce. Jest zwycięzcą Festiwalu Rockowanie 2014 oraz Busko-rock 2013. Muzyka zespołu jest już prezentowana w wielu stacjach radiowych w Polsce i zagranicą. Zespół ma na swym koncie koncerty także na Litwie i w Niemczech.

 

Grupa właśnie rozpoczęła współpracę w Londynie z managementem Downtown Artists, gdzie w tamtejszym PlaySoho Studios (ex-Berwick Studio) nagra dwa nowe single na drugi album. W studiu tym nagrywali wcześniej m.in. David Bowie, Depeche Mode, Ringo Starr, Sex Pistols, The Chemical Brothers czy Bjork.

 

Singel „Reflection”:

 

Singel “Rain charmer”:

 

Singel “Man in the balloon”:

 

Oficjalny profil FB Maze of Sound:

https://www.facebook.com/pages/Maze-Of-Sound/384683201575874 

Oficjalna strona www: www.mazeofsound.net