InHeaven i IAMDDB na Soundrive – 
Zmiany w line-upie festiwalu

Nadia Rose i Sevdaliza ostatecznie nie wystąpią na tegorocznym festiwalu Soundrive. W ich miejscu pojawią się InHeaven i IAMDDB. Poniżej oświadczenie organizatora.

„Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas Sevdaliza odwołała swój występ podczas Soundrive Fest 2017. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Artystka wystąpiła, natomiast Sevdaliza ostatecznie odwołała swój koncert i zmieniła plany zawodowe na najbliższy czas. Na Soundrive nie wystąpi także Nadia Rose. Nie pozwalają jej na to zobowiązania wobec wytwórni.  Dodatkowo na Soundrive zaprosiliśmy IAMDDB oraz InHeaven.”

IAMDDB pochodzi z Manchesteru, który od zawsze uchodził za miejsce przyciągające kreatywnych, oryginalnych muzyków. W latach 60. działali tutaj między innymi Bee Gees, dekadę później pojawiło się Joy Division, które na zawsze odmieniło oblicze rocka, a w latach 80. scena tak zwanego Madchesteru była znana na całym świecie. IAMDDB to kolejny, najświeższy przykład, a w jej muzyce słychać wyraźne wpływy zarówno hip-hopu, R&B, jak i jazzu.

IAMDDB wychowała się w muzycznej rodzinie, której korzenie sięgają Portugalii oraz Angoli. Ma zaledwie dwadzieścia jeden lat, a już zdołała zachwycić dziennikarzy dwoma EPkami. Jordan Bassett z NME napisał o niej: „Wyraźnie słychać w jej głosie jazzowe wpływy, które zanurzają się i splatają swobodnie wokół melodii poszczególnych piosenek, naznaczając ją jako artystkę wyjątkową”. Koncert podczas Soundrive Festival 2017 będzie pierwszą wizytą IAMDDB w Polsce.

„InHeaven wstrząsają imprezą z nową muzyką Brighton” – grzmiał nagłówek dziennika The Guardian w relacji z showcase’owego festiwalu The Great Escape. Hannah J Davies namaściła ich na najciekawszą grupę występującą tamtego wieczoru, podkreślając żywą fascynację rockiem lat 90. i umiejętność zmuszania ludzi do tańca w szaleńczym pogo. To nie przypadek, zespół od początku miał dokładnie taki plan. James Taylor, gitarzysta i wokalista grupy, w jednym z wywiadów powiedział: „Naszym największym celem jest przeniesienie poczucia tej starej, dobrej tajemniczości rock’n’rolla do nowej epoki współczesnego, gwałtownego i szybkiego świata”.

Londyńczycy opublikowali już kilka utworów i właśnie kończą prace nad debiutanckim albumem długogrającym. Co ciekawe, jego premiera zaplanowana jest na 1 września, czyli dokładnie ten dzień, w którym wystąpią dla was na głównej scenie klubu B90. Magazyn NME niedawno wymienił tę premier w swojej liście „31 Huge Albums Still To Come in 2017”.

Festiwal Soundrive odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej w klubie B90. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64. W tym roku w ramach festiwalu wystąpią: Beach Fossils, AJ Tracey, Brutus, Then Comes Silence, The Picturebooks, Dead, Oozing Wound, The Stargazer Lilies, Lutownica, Better Person, Mayatri, Waxahatchee, Cakes da Killa, Nite Jewel, Ritualz, Get Your Gun, In Heaven, IAMDDB, A/T/O/S, Shaârghot, Not Pretty Enough, Stef Chura, Spaceboy, The Bug ft. Miss Red, K-X-P, White Wine, Kweku Collins, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Job Karma, Rara, So Slow, White Starlite.

Bilety:

I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów – 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów – 90 zł WYPRZEDANA
IV Pula karnetów – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl