Premierowy singiel Benjamina Clementine’a „Jupiter” z nowej płyty „I Tell A Fly”. Koncert w Poznaniu 16 listopada – końcówka biletów z I puli!

Premierowy singiel Benjamina Clementine’a „Jupiter” zapowiada nowy album Brytyjczyka zatytułowany „I Tell A Fly”.  Płyta ukaże się już 15 września, zaś dwa miesiące 
później – 16 listopada artysta zagra koncert w Poznaniu. Będzie to jedyny tegoroczny występ muzyka w Polsce. Kończą się bilety z I puli, w tańszej cenie tylko do końca sierpnia!
Nowy singiel „Jupiter”: posłuchaj i pobierz:
https://UmusicPL.lnk.to/MehWL
Pochodzący z Londynu artysta swoją debiutancką płytą „At Least For Now” zdobył jedno z najważniejszych muzycznych wyróżnień – prestiżową nagrodę Mercury Prize. Na swoim koncie ma też niedawną współpracę z Damonem Albarnem przy najnowszym albumie Gorillaz.  Benjamin Clementine to artysta kompletny – jeden z najoryginalniejszych twórców dekady, muzyk obdarzony wspaniałym głosem, talentem lirycznym i naturalną sceniczną charyzmą. Dorastając w bardzo surowym, chrześcijańskim środowisku, młody Anglik sam nauczył się gry na pianinie. Sceniczne szlify zdobywał występując dla najtrudniejszej publiczności na paryskich ulicach. Dziś grywa w największych salach koncertowych świata: od nowojorskiej Carnegie Hall po nową Elbphilharmonie w Hamburgu.
Debiutancka płyta „At Least For Now” była spojrzeniem w  przeszłość artysty i doskonałym podsumowaniem jego drogi. Z kolei najnowsza – „I Tell A Fly” odważnie spogląda w przyszłość.  „Jestem wędrownikiem. W większości miejsc do których dotarłem zawsze byłem inny” – wyjaśnia genezę powstania albumu Benjamin Clementine.  Już pierwszy utwór zapowiadający nowe wydawnictwo – „Phantom Of Aleppovile”, oscyluje wokół tematu migrancji i odmienności.
Muzycznie  „I Tell A Fly” prezentuje cały wachlarz inspiracji Clementine’a – od klasyki w postaci Erika Satie, przez inspiracje tradycją artystycznej piosenki Edith Piaf, Billie Holiday czy Leonarda Cohena, aż po japońskiego pioniera elektroniki – Isao Tomita.  „I Tell A Fly”  to wyjątkowa, pełna emocji, prawdziwie fascynująca płyta!
Nowy materiał, a także największe przeboje z debiutu: „London”, „I Won’t Complain”, „Nemezis” czy „Cornerstone” usłyszymy 16 listopada podczas koncertu w Poznaniu.
Wejściówki na jedyny tegoroczny polski występ Benjamina są już w sprzedaży – w tańszej cenie z I puli tylko do końca sierpnia!
Bilety dostępne na biletomat.pl, eventim.pl, ticketpro.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.
16.XI  Benjamin Clementine – koncert, Hala MTP2, Poznań.
bilety:
Biletomat: http://bit.ly/2sUr9e1
Eventim: http://bit.ly/2svU58n
Ticketpro: http://bit.ly/2suf12E
„I Tell A Fly” – premiera albumu 15 września (Universal Music Polska)