Słyszeliście już nową piosenkę Waxahatchee? Artystka wystąpi na festiwalu Soundrive w Gdańsku

Katie Crutchfield, występująca jako Waxahatchee, opublikowała nowy utwór „Silver” i tym samym zapowiedziała premierę kolejnego albumu. Płyta nosi tytuł „Out in the Storm” i ukaże się 14 lipca. Z nowym materiałem artystka pojawi się w Polsce na gdańskim festiwalu Soundrive.

Utwór „Silver”, jak tłumaczy Katie, opowiada o poddawaniu samemu siebie najróżniejszym próbom i o tym, co może z tego wyniknąć. Do piosenki zrealizowano teledysk, którego autorką jest Catherine Elicson. Wideo można zobaczyć pod tym adresem:

Piosenka zapowiada album „Out in the Storm”, którego premierę zaplanowano na 14 lipca. „To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą” opowiada Katie. „Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca”.

Płytę „Out in the Storm” Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine.

W ramach promocji wydawnictwa Waxahatchee wystąpi w Polsce. Katie Crutchfield będzie jedną z gwiazd festiwalu Soundrive, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku. W ramach festiwalu wystąpią również: Sevdaliza, Princess Nokia, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:

I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl