Paramore wraca po czterech latach! Premiera albumu „After Laughter” 12 maja 2017 Zobacz teledysk do singla „Hard Times”

Foto: Mat. Prasowe

 

Laureaci Grammy, multiplatynowa rockowa formacja Paramore, przerywa czteroletnie milczenie. Do sieci trafiła już singlowa piosenka „Hard Times”, która zapowiada piąty album tria dowodzonego przez Hayley Williams, „After Laughter”. Premierę płyty zapowiedziano na 12 maja.

Dynamiczna singlowa kompozycja „Hard Times” razem z wyreżyserowanym przez Andrew Joffe’a teledyskiem już jest dostępna w sieci.

Piątą płytę Paramore nagrywali w słynnych studiach RCA Studio B w Nashville. To pierwsza sesja nagraniowa kapeli w mieście, w którym spędza ona większość czasu, gdy nie koncertuje. Produkcją zajął się Justin Meldal-Johnsen oraz muzyk zespołu, gitarzysta i klawiszowiec Taylor York. „After Laughter” jest płytą szczególną z tego względu, że pojawia się na niej Zac Farro, jeden z założycieli grupy, który odszedł z niej w 2010 roku.

„After Laughter” to następca imiennego albumu z 2013 roku, który zdobył szczyt listy „Billboardu”. Pochodzący z niego singel „Still Into You” dwa razy pokrył się platyną w USA, zaś „Ain’t It Fun” wylądował na szczycie rockowego notowania „Billboardu”. Także ten singel dwa razy został platynowy w Ameryce.

Istniejąca od 2004 roku formacja tylko w USA sprzedała ponad 5 mln albumów. Jej największym hitem jest pochodząca z albumu „Riot!” singlowa piosenka „Misery Business”, która w Ameryce aż trzy razy pokryła się platyną. Inne platynowe single Paramore to „crushcrushcrush”, „That’s What You Get”, „Decode”, który trafił na soundtrack do sagi „Zmierzch” oraz nominowana do Grammy piosenka „The Only Exception”.

Paramore otrzymali Grammy za utwór „Ain’t It Fun” w kategorii „Best Rock Song”. Kompozycja pochodzi z płyty „Paramore” z 2013 roku.

Tracklista płyty:

1. Hard Times

2. Rose-Colored Boy

3. Told You So

4. Forgiveness

5. Fake Happy

6. 26

7. Pool

8. Grudges

9. Caught In The Middle

10. Idle Worship

11. No Friend

12. Tell Me How