ZESPÓŁ RED LIPS ZMIENIA REGUŁY GRY

Formacja Red Lips, na czele z charyzmatyczną Rudą, serwuje kolejną singlową propozycję z płyty „Zmiana planu”. Utwór „Bez reguł”, do którego powstał właśnie teledysk, swoim brzmieniem przełamuje obecny trend muzyki elektronicznej.

 
Ruda z grupą Red Lips zadebiutowali w 2013 roku albumem i singlem o tym samym tytule, „To co nam było”. Miliony wyświetleń w serwisie YouTube, setki tysięcy fanów w serwisach społecznościowych oraz setki zagranych koncertów w całej Polsce wpisały się na stałe w działalność zespołu. Dziś Lipsi prezentują kolejną odsłonę swojego drugiego wydawnictwa, „Zmiana planu”, z którego pochodzi także ostatni przebój, „PS”.

– Lubimy robić wszystko po swojemu. Wychodzimy poza obowiązujące szablony i reguły widoczne na polskim rynku muzycznym. Ponad wszystko cenimy sobie niezależność i konsekwentnie idziemy własną drogą. Nasz drugi album ukazał się nakładem wytwórni Red Berry Music, którą sami stworzyliśmy, a premierowy singiel, „Bez reguł”, to kawałek, który przełamuje wszelkie obecnie pojawiające się trendy elektroniczne, a mimo to wchodzi właśnie do największych, ogólnopolskich stacji radiowych – mówi Ruda.

– Kochamy gitarowe granie, na nim się wychowaliśmy i przy nim przeżywaliśmy pierwsze imprezy i miłosne uniesienia. Te brzmienia są w nas ciągle żywe i dlatego chcemy przemycać ich jak najwięcej do mainstreamu. Cieszymy się, że możemy udowodnić, że na polskiej scenie jest miejsce na utwory zawierające energetyczne rockowe riffy – dodaje Lazer, gitarzysta i producent.

Album „Zmiana planu”, z którego pochodzi singiel „Bez reguł”, ukazał się w listopadzie ub. roku. Krążek dostępny jest m.in. w salonach Empik oraz w sklepach internetowych.

 Singiel w serwisach z muzyką cyfrową: http://www.soundline.biz/RedLipsBezRegul/