RIK EMMETT & RESOLUTION9

image002

Już 11 listopada będzie miała premierę płyta Rika Emmetta i jego zespołu, RESolution9, zatytułowana „Res 9”. Album pilotują dwa utwory:

„Human Race”, z gościnnym udziałem Alexa Lifesona z Rush:

oraz „I Sing”, gdzie wokalnie udziela się James LaBrie z Dream Theater:

 

Rik Emmett znany jest głównie ze stanowiska gitarzysty i wokalisty w popularnej w latach 70-tych i 80-tych kanadyjskiej formacji Triumph. Na nowym krążku Rika nie zabraknie swoistego „powrotu do przeszłości” ,bowiem w utworze „Grand Parade” występują dawni koledzy Emmetta z Triumph, czyli Gil Moore (perkusja/wokal) oraz Mike Levine (bass/klawisze).

W podstawowym składzie zespołu RESolution9 znaleźli się natomiast gitarzysta Dave Dunlop, basista Steve Skingley, oraz perkusista Paul DeLong. Ten właśnie zespół ruszy z Emmettem w trasę promującą nadchodzące wydawnictwo. Dunlop, Skingley oraz sam Emmett wyprodukowali album, a rzecz nagrano w Mississauga / Ontario’s MetalWorks Studios, czyli w miejscu, w którym swojego czasu zarejestrowano największe dzieła Triumph.

Na krążku nie zabrakło znakomitych gości, oprócz wspomnianego składu Triumph, w nagraniach udzielają się słynny gitarzysta Rush, Alex Lifeson ( zagrał na 12-to strunowej gitarze), oraz wokalista Dream Theater, James LaBrie.

Sam Emmett podkreśla , że głównym celem powstania albumu „Res 9” jest chęć dostarczenia słuchaczom pozytywnej muzyki i pozytywnych emocji. „Chcę dawać ludziom coś motywującego i inspirującego. Chcę to robić także dla siebie, ponieważ potrzebuję muzyki i ona jest dla mnie najważniejsza. Mam niesamowity apetyt na życie i tym właśnie chcę zarażać innych”.

 

Szczegółowa tracklista wydawnictwa „Res 9” przedstawia się następująco:

01.Stand Still

02.Human Race (feat. Alex Lifeson)

03.I Sing (feat. James LaBrie)

04.My Cathedral

05.The Ghost of Shadow Town

06.When You Were My Baby

07.Sweet Tooth

08.Heads Up

09.Rest of My Life

10.End of the Line

(feat. Alex Lifeson & James LaBrie)

11.Grand Parade

(feat. Gil Moore & Mike Levine) [bonus track]

 

 

Album Rik Emmett & RESolution9 „Res 9” będzie dostępny w Polsce 11 listopada dzięki Mystic Production.