Premiera Varius Manx & Kasia Stankiewicz i Goście – 25 Live / Deluxe Edition

25-live-b-iext46002636

Znakomity odbiór Jubileuszowej trasy koncertowej oraz ogromny sukces na Festiwalu Opolskim 2016 stał się inspiracją do rejestracji koncertu zespołu Varius Manx wraz z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz. Koncert odbył się 21 lipca 2016 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 

Koncert zespołu Varius Manx jest niczym dobry film… charyzmatyczni aktorzy, elektryzujący klimat, efektowne ujęcia i przede wszystkim znakomita ścieżka dźwiękowa. I właśnie takie jest najnowsze wydawnictwo zespołu, które nosi tytuł „25 LIVE”.

Do udziału w tym wydarzeniu grupa zaprosiła wyjątkowych gości muzycznych, dzięki którym znane przeboje zespołu nabrały jeszcze więcej muzycznego smaku i niezwykłego kolorytu. W nagraniach wzięli udział:

Włodek Pawlik – pianista jazzowy, zdobywca nagrody Grammy za płytę „Night in Calisia”, który wspólnie z Kasią wykonał „Piosenkę Księżycową”

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, zdobywca nagrody Grammy wspólnie z amerykańskim zespołem Turtle Island Quartet, który brawurowo zagrał m.in. w utworze „Najmniejsze Państwo Świata”

Robert Majewski – trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer, który zagrał przepiękne dźwięki w utworach „Orła Cień” i „Ruchome Piaski”

José Torres – kubański muzyk, wyśmienity perkaszynista, który ubarwił aranżacyjnie brzmienie albumu.

Na półkach ukażą się 2 wydawnictwa: płyta CD, która będzie swego rodzaju „The Best of…” zespołu uświetniające 25 lecie zespołu oraz niebywała gratka dla fanów, 2 płytowy album „De Luxe”, na którym można usłyszeć w całości zarejestrowany koncert, łącznie 19 piosenek wraz zapowiedziami. Wyjątkowym  bonusem na obu Albumach będzie studyjna wersja premierowego utworu „Piątek”, które promujące oba wydawnictwa.

Tracklista:
1.  Kiedy mnie malujesz
2.  Bez Fałszu
3.  Ruchome Piaski
4.  Orła Cień
5.  Zabij mnie
6.  Piosenka księżycowa
7.  Ten Sen
8.  Pocałuj Noc
9.  Najmniejsze Państwo Świata
10. Wstyd
11. Zamigotał Świat
12. Zanim Zrozumiesz
13. Ameryka
14. Piątek
live-25-deluxe-edition-b-iext46002881
Tracklista Live 25 (Deluxe Edition):

CD 1
1. Anxiety
2. A prisoner
3. Kiedy mnie malujesz
4. Dom
5. Bez fałszu
6. Ruchome piaski
7. Orła cień
8. Zabij mnie
9. Oszukam czas
10. Wolni w niewoli
11. Piosenka księżycowa
12. Elf

CD 2
1. Ten sen
2. Pocałuj noc
3. Najmniejsze państwo swiata
4. Wstyd
5. Zamigotał świat
6. Zanim zrozumiesz
7. Ameryka
8. Najlepszy z dobrych
9. Piątek*