Flint poprowadzi listę hitów w Hip Hop TV

dycha-promo-final

Raper i freestyle’owiec Jakub „Flint” Nowak dołączył do zespołu redakcyjnego Hip Hop TV. Poprowadzi program „Dycha sztosów”, który na antenie stacji zadebiutuje 21 października o godz. 17:00.

W programie „Dycha sztosów”, nadawanym w każdy piątek o godz. 17:00 (powtórki w niedziele o godz. 13:00 oraz we wtorki o godz. 21:00), Jakub „Flint” Nowak prezentuje 10 najlepszych polskich hiphopowych hitów. W skład notowania będą wchodzić te teledyski, na które widzowie oddali swój głos poprzez fanpage stacji na Facebooku. Oprócz listy hitów w „Dycha sztosów” pojawiać się będą muzyczni goście.
Zdjęcia do programu realizowane są w kultowym sklepie płytowym Asfalt Shop, założonym przez legendarną wytwórnię hiphopową Asfalt Records (wydawca m.in. O.S.T.R.’a). Podczas nagrań sklep jest otwarty dla klientów, którzy stanowią „żywe” tło w programie.

Jakub „Flint” Nowak na rynku muzycznym zadebiutował w 2010 roku albumem „Czarny Charakter”. Sukces wydanego własnym sumptem nielegala przełożył się na podpisanie przez artystę kontraktów sponsorskich i fonograficznych. W 2012 r. Flint wydał krążek „Warszawskie ZOO” (Fonografika), w 2013 r. pojawiła się płyta „Stary, dobry Flint”, z kolei rok później – „Zła sława” (oba wydawnictwa ukazały się nakładem Koka Beats). Na karierę studyjną rapera niewątpliwy wpływ miały umiejętności i osiągnięcia freestyle’owe: w 2009 r. wywalczył tytuł Mistrza Wielkiej Bitwy Warszawskiej, czyli najbardziej prestiżowego turnieju rapowej improwizacji w Polsce. Na swoim koncie ma 20 wygranych bitew w całej Polsce. Studyjnie oraz scenicznie współpracował m.in. z: HIFI Bandą, Pezetem, Zeusem, legendarnym składem Fenomen, a także supportował Machine Gun Kelly, Dilated Peoples, Kid Inka, Dope D.O.D., Afu-Ra, Masta Killa (Wu-Tang) czy El Da Sensei (Artifacts).