Son Del Nene – gwiazdy z Kuby zagrają w Starym Klasztorze!

son-del-nene

El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, wystąpi we Wrocławiu na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu.

Na niepowtarzalny wieczór w kubańskich rytmach zapraszamy 19 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Styl muzyczny son cubano jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. Na początku XX wieku, ten styl muzyczny osiągnął sukces w Hawanie i na całej Kubie. Stamtąd wyruszył na podbój świata, a po sukcesie słynnego filmu Wima Wendersa „Buena Vista Social Club” zyskał światową popularność.

El Nene, czyli Pedro Martinez Lugo dysponuje niezrównanym głosem – jednocześnie potężnym, ale i  melancholijnym. Na scenie prezentuje się jak młodsza wersja słynnego na całym świecie Ibrahima Ferrer z legendarnego Buena Vista Social Club. Panowie są do siebie niesamowicie podobni nie tylko z wyglądu, ale i niezrównanego muzycznego stylu

El Nene nauczył się od „starszych panów” jak śpiewać autentyczne son cubano, tak przekonująco, że zdobył nagrodę Latin Grammy wraz ze swoją grupą „Los Jovenes del Son”. W flimie Wima Wendersa  „Musica Cubana – Synowie Buena Vista”, El Nene zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych.

Na swoim ostatnim albumie „Lágrimas de Amor” pokazał całą gamę swoich umiejętności: sentymentalną stronę na klasycznym „Fiebre de ti” i ognistą kubańską stronę na „Felize Recuerdo”. Jego występy na żywo są tak samo wszechstronne i zróżnicowane jak jego płyty: zaskakująco różnorodne, porywające i ekscytujące.

El Nene i jego siedmioosobowy zespół  Son Del Nene, po gorącym przyjęciu ich pierwszej trasy koncertowej w  Europe, powracają ponownie. Dla wszystkich miłośników oryginalnej tradycyjnej muzyki son cubano, którzy chcą doświadczyć atmosfery autentycznej Kuby, spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem to niepowtarzalna okazji, której nie można przegapić.

„Nogi same rwą się do tańca. To muzyka, której nie można się oprzeć. „

Zespół Son Del Nene występuje w składzie:

El Nene / vocals

Gegory Lopez / trumpet, vocals

Deivys Berroa / bass, vocals

Armando Lahullier / tres cubano, vocals

Eduardo Acosta / guitar, vocals

Rigoberto Gonzalez / percussion

Yoendry Ferrer / congas, vocals

19.10.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze

SON DEL NENE (Cuba)

bilety: 75 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – stojące/tańczące

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl