Muzycy Franka Zappy zagrają w hołdzie Mistrzowi we Wrocławiu!

frank-zappa

Banned From Utopia, zespół stworzony przez muzyków współpracujących z Frankiem Zappą grający muzykę Mistrza, wystąpi we Wrocławiu!

Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 10 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”.

Frank Zappa (21 grudnia 1940 – 04 grudnia 1993) jest jednym z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Jego dzieła liczą ponad osiemdziesiąt płyt i jest to zdecydowanie najbardziej obszerny i wszechstronny zbiór w całej generacji muzyki rockowej – obejmujący również jazz a także awangardę muzyki współczesnej i orkiestrowej.

W 1966 roku Zappa wydał swój monumentalny „Freak Out”, stając się pierwszym artystą w historii, który zadebiutował podwójnym albumem. W roku 2016 minęło pięćdziesiąt podróży Ziemi wokół Słońca odkąd Zappa wszedł na wielką scenę. Jest to bez wątpienia odpowiednia rocznica do uznania jego ogromnego dorobku! A któż lepiej nadaje się do odtworzenia jego twórczości, jak nie niesamowici muzycy, których sam Zappa zwerbował do swojego zespołu?

Banned From Utopia – nawiązując do albumu Franka Zappy „The Man From Utopia” – to zespół składający się z jego najbardziej popularnych współpracowników. Są wśród nich Ray White i Bobby Martin, dwaj główni wokaliści, którzy cieszyli się zaufaniem mistrza przez wiele lat. A także Tom Fowler – człowiek, który po współpracy z Frankiem stał się przez ponad dekadę ostatnim basistą Ray’a Charlesa.

Banned From Utopia zadowoli koneserów, a ciekawskich zamieni w gorliwych fanów twórczości Franka Zappy. Grając na niezliczonych albumach wspólnie z mistrzem, muzycy wirtuozerskiego zespołu potrafią w idealny sposób wykonać klasykę z wszystkich epok twórczych ich niestrudzonego mentora. Autentyczny przekaz sceniczny w pełni oddaje głęboką historię muzyczną Franka Zappy. W dalszym ciągu potrafią to zrobić na scenie. I nie ma lepszego sposobu, aby zbliżyć się do oryginału!

Zespół Banned From Utopia wystąpi we Wrocławiu w składzie:

RAY WHITE – vocals, guitar

Frank Zappa 1976 – 84 / Edwin Hawkins Singers, Zero

ROBERT (BOBBY) MARTIN – vocals, keyboard, saxophone, French horn, harmonica

Frank Zappa 1981 – 88 / Ella Fitzgerald, Etta James, Wilson Picke tt, Eric Burdon, Leo Kottke, Prince, Stevie Nicks

TOM FOWLER –bass, violin

Frank Zappa 1973 – 78 / It’s A Beautiful Day, Captain Beefheart, Jean – Luc Ponty, Ray Charles, Steve Hackett, Hildegard Knef, Elton John

ALBERT WING – saxophones, flute

Frank Zappa 1987- 88 / Johnny „Guitar” Watson, Diana Ross, Flo & Eddie, Rosanne Cash, Shuggie Otis, George Benson

JOEL TAYLOR – drums

Stanley Clarke, Allan Holdsworth, Al Di Meola, Robben Ford, Herb Alpert

ROBBIE MANGANO – guitar

The GrandMothers Of Invention, Sean Lennon

10.10.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

wROCKfest.pl prezentuje:

BANNED FROM UTOPIA – Frank Zappa’s music performed by his original musicians

miejsca siedzące: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł w dniu koncertu

miejsca stojące: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl