PIOTR ZIOŁA zaśpiewa w Starej Piwnicy!

wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza na koncert odkrycia ostatniego sezonu muzycznego.

Piotr Zioła wystąpi 13 października w klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Piotr Zioła to 20-letni wokalista i kompozytor charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu.

Jego debiutancki album  „Revolving Door” ukazał się w kwietniu 2016 r. nakładem wytwórni Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. – okresu, z którego Piotr czerpie najwięcej inspiracji.  Artysta zaprosił do współpracy m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak.

Krążek promują single „Podobny” i „W ciemno”, które zadebiutowały na Liście Przebojów Trójki i w Radiu Zet. W minionym roku Piotr zaśpiewał  gościnnie w piosence „Przyjmij brak” projektu Rysy razem z Justyną Święs. Obecnie Zioła koncertuje prezentując swój autorski materiał podczas występów klubowych i na festiwalach (m.in. Spring Break Festival, Open’er Festival, Green Olsztyn Festival).

Recenzje:

„Głos ma zaskakująco dojrzały, niski, trochę zachrypnięty – w numerach balansujących na granicy doo-wopowej ballady, northern soulu i zadziornego rhythm and bluesa brzmi niesamowicie rasowo. (…) Kiedy śpiewa po angielsku, chwilami sprawia wrażenie polskiego Paolo Nutiniego; ale zapomnijmy o tym skojarzeniu – to po prostu nasz Piotr Zioła. Gdy sięga po polski tekst, robi coś jeszcze lepszego.”

                                                                                                                                           Gazeta Wyborcza

„Czym Zioła tak zachwyca na „Revolving Door”? Przede wszystkim tym, z czego dał się poznać. Świetną barwą głosu, trochę łobuzerską, delikatnie szorstką jak drobnoziarnisty papier ścierny. 

Jeśli taki głos opakujemy w podane bez zbędnej egzaltacji i kompleksów aranże całymi garściami czerpiącymi z lat 60. i 70., dorzucimy do tego produkcję na naprawdę światowym poziomie, to otrzymamy właśnie TO. Czyli jeden z jaśniejszych debiutów ostatnimi czasy na polskiej scenie.”                                                                                                                                                                                         CGM.PL

„Revolving Door” to oczywiście dużo więcej niż pop. Jest tu i rock, i R&B oraz wszelkie pochodne. Przede wszystkim muzyka naszego młodego rodaka jest w cudowny sposób staromodna. Nie oldschoolowa, lecz właśnie staromodna. Sięgająca lat 50. i 60., kiedy rozkwitał rock and roll.” 

                                                                                                                                                        Onet.pl

„W klimacie retro doskonale sprawdza się chrypka Piotra. Idealnie też komponuje się z jego image’em. To bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących polskich debiutów ostatnich miesięcy i początek jego drogi w bardzo ciekawą stronę.”

                                                                                                                                     Dziennik Gazeta Prawna

13.10.16 godz.20.00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

wROCKfest.pl prezentuje:

PIOTR ZIOŁA

bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl