Posłuchaj nowych wersji utworów Biffy Clyro

Biffy Clyro - Ellipsis

Po teledysku do singla „Howl” muzycy Biffy Clyro przygotowali kolejny prezent dla fanów. Są to wyjątkowe wersje utworów z ich najnowszej płyty „Ellipsis” oraz wcześniej wydanych „Only Revolutions” i  „Opposites”.

Simon Neil (wokal/gitara) oraz bracia Johnstonowie, James (gitara basowa) i Ben (perkusja), wybrali się do Berlina, aby w studiu w stolicy Niemiec zarejestrować pięć piosenek na specjalną sesję dla serwisu streamingowego Spotify.

Trzy z nagranych utworów, „Howl”, „Medicine” i „Re-Arrange”, pochodzą ze wspomnianego albumu „Ellipsis”, który ukazał się 8 lipca 2016 roku i osiągnął pierwszą pozycję w notowaniu płyt w pięciu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Pozostałe dwie kompozycje ze „Spotify Session” to „The Captain” z podwójnie platynowej płyty „Only Revolutions” z 2009 roku oraz „Biblical” z poprzednika „Ellipsis”, wydanego w 2013 roku albumu „Opposites”, złotego na Wyspach i numeru jeden w brytyjskim notowaniu płyt.

„Spotify Session” Biffy Clyro można posłuchać pod tym adresem: https://open.spotify.com/album/4P4OW9rJERjFRM1KwuFrVj.

Trio nagrywało piosenki na „Ellipsis” w Eldorado Recording Studios w Los Angeles, należących do producenta Richa Costeya (m.in. Muse, My Chemical Romance, Sigur Ros). Inspiracji dla piosenek Simon, Ben i James szukali między innymi w dokonaniach hipsterskich blackmetalowców z Deafheaven, DJ Arca, ale również w najwyższego sortu popie, jaki stworzyła na płycie „Songs From The Big Chair” grupa Tears For Fears.

Niedawno ujawniono wideoklip do piosenki „Howl”. Filmik ewidentnie inspirowany dokonaniami Stanleya Kubricka i Davida Lyncha wyreżyserował Marc Klasfeld. Jest on podpisany jako reżyser klipów takich sław jak Red Hot Chili Peppers, Kid Rock, Michael Bublé, Charli XCX, Shakira, Aerosmith, czy „See You Again” Wiza Khalify i Charliego Putha.

Niesamowity teledysk można zobaczyć poniżej