JULIA MARCELL prezentuje klip „Tarantino”!

image004

JULIA MARCELL zaprezentowała nowy klip promujący album „Proxy”. Video do utworu „TARANTINO” można zobaczyć tutaj:

Teledysk został wyreżyserowany przez Julię Marcell, a autorkami scenariusza są Julia, Magdalena Klaman i Julia Sausen.

Napisana z lekkością i dużą dawką humoru, „Proxy”, to płyta „na zewnątrz”. Opisuje naszą kolorową, dziwną, czasem niezrozumiałą rzeczywistość, choć nie bez pewnej dozy czułości. Jest spojrzeniem od strony popkultury, miesza konteksty, bawi się odniesieniami, ale mówi bezpośrednio, zwięźle i do sedna. O wolności od wyboru, o przyzwyczajeniu do pewnego komfortu, o polach magnetycznych, szybach niebieskich od telewizorów, dbaniu o kontekst i ogólnym podnieceniu. Nie zawsze śmiertelnie poważna, w większości poważnie bujająca, od góry do dołu i wzdłuż i wszerz, jest to płyta pop. Na ucho przyjemna, miękka w dotyku i tuląca do piersi, folguje sobie tekstowo strzelając charakternie w bardzo określone strony. Bardziej zaprasza do tańca niż do różańca, choć oferuje wartość kontemplacyjną wszystkim jej poszukiwaczom. Z wyłącznie polskimi tekstami, które z radością czerpią z pełnej gamy możliwości zabawy słowem, jaką polski język stwarza. Tak jak poprzednia płyta – „Proxy” została wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza i nagrana z zespołem, z którym Julia na co dzień koncertuje.

Bartek Chaciński w recenzji w POLITYCE napisał o „Proxy”: „Lirycznie delikatniejsza od Masłowskiej, ale bardziej konkretna niż Koteluk, wokalnie bardziej rozśpiewana od Peszek (…) trochę jakbyśmy dotąd oglądali Marcell w trzech wymiarach i dokonali odkrycia poznając nowy”. („Czwarty wymiar” 5/6)

 

Już za kilka dni Julia z zespołem rozpoczną WIOSENNĄ TRASĘ KONCERTOWĄ promująca wydawnictwo, której plan wygląda następująco:

 

31.03 – Wrocław, Stary Klasztor

1.04 – Chorzów, Centrum Kultury

2.04 – Kielce, Bohomass Lab

3.04 – Kraków, Variete

7.04 – Toruń, Lizard King

8.04 – Poznań, CK Zamek

9.04 – Gniezno, Szuflada

15.04 – Gdańsk, Żak

16.04 – Sztum, Centrum Kultury

17.04 – Warszawa, Teatr Syrena

22.04 – Olsztyn, CEiK

23.04 – Tarnowskie Góry, Centrum Kultury

24.04 – Łódź, Wytwórnia

22.06 – Lublin Teatr Stary

 

Album Julii Marcell „Proxy” ukazał się 11 marca. Dziękujemy firmie LOTTO, która wspiera promocję płyty i trasy koncertowej.