Natalia Kukulska 'My’ – posłuchaj nowego singla

Natalia_Kukulska_MY_singiel_COVER

Na oficjalnym kanale Natalii Kukulskiej w serwisie youtube.com odsłuchać można wersję radio edit utworu My, pochodzącego z albumu Ósmy Plan.

 

Nad nowym w pełni autorskim albumem wokalistka pracowała wraz z mężem – Michałem Dąbrówką. W tym duecie stworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Michał Dąbrówka a za miksy Marcin Bors.

Para zafascynowana elektroniczną sceną muzyczną, sięgnęła po bardzo śmiałe rozwiązania, nietypowe dla pop’u . Ósmy Plan to muzyka elektroniczna przepełniona brzmieniem analogowych syntezatorów, często połączonych z brudnym  brzmieniem perkusji.

ok³adka albumu

Płyta spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami:

Piosenkarka sama daje przykład, iż nie obawia się artystycznego ryzyka. Dlatego Ósmy Plan” to najlepszy album w jej dorobku”, „…inteligentne teksty, dalekie od banału i sztampy, momentami refleksyjne, momentami zabawne, album ukaże nam Natalię, jako jedną z najciekawszych dziś wokalistek polskiej sceny piosenkowej.”  

Paweł Gzyl, Onet

 

Aż pięć lat kazała swoim fanom czekać na nowy album. I – cholera – warto było”,  ” Oboje: Kukulska i Dąbrówka wiedzieli, jak to napisać, ona wiedziała, jak to zaśpiewać, on wiedział, jak to wyprodukować. Dzieło skończone. Najlepsza płyta w karierze Natalii. Spokojnie nadaje się na materiał eksportowy. 

Paweł Waliński, T-Mobile-Music.Pl

 

„…nowe piosenki Natalii to być może jedna z ciekawszych rzeczy, jaka przytrafi się wam w tym roku w polskim, kobiecym popie.” 

Tomek Doksa, Interia

 

Przypomnijmy, że Ósmy Plan, ósma studyjna płyta w „dorosłym” dorobku Natalii Kukulskiej, ukazała się nakładem Warner Music Poland w lutym 2015 roku.

Album składa się z dwóch krążków. Studyjnego, z którego pochodzą single „Pióropusz”, „Na Koniec Świata” i Miau”.

Druga płyta „Live in Alvernia Studios”  to akustyczne wersje utworów stworzone we współpracy z jazzowym kwartetem smyczkowym Atom String Quartet.

Natalia Kukulska na Facebooku
Natalia Kukulska
Warner Music Poland na Facebooku
Warner Music Poland