Selin śpiewa o trudach komunikacji. Nowy singiel „CAN YOU UNDERSTAND ME?”

Londyńsko-turecka popowa gwiazda, Selin, nie zwalnia tempa, prezentując singiel „CAN YOU UNDERSTAND ME?”. Piosenka łączy pop, R&B, electro i elementy etniczne, a porusza temat  barier komunikacyjnych między ludźmi, niezależnie od języka, którym się posługują. Autorami utworu są Selin i Dustin Dooley.

Słuchaj „CAN YOU UNDERSTAND ME?”
 
– Piosenka mówi o wyzwaniach związanych z komunikacją oraz pragnieniu bycia wysłuchanym i zrozumianym, co idealnie podsumowuje wers „Mówię, ale dźwięki się nie łączą” – wyjaśnia Selin. – Utwór zanurza się w złożoność emocji, postrzegania siebie i dążenia do jasności pośród błędnych społecznych interpretacji. Dotyczy to nawet współczesnych związków i ich złożoności. Nie słuchamy się wystarczająco i nie możemy znaleźć harmonii, której szukamy.
 
– Piosenka zgrabnie łączy nowoczesne gatunki z tureckimi wpływami muzycznymi, tworząc unikalne brzmienie, które jest zarówno współczesne, jak i bogate kulturowo – dodaje artystka.
 
Teledysk do „CAN YOU UNDERSTAND ME?” został nakręcony w historycznym budynku gimnazjum. Szkoła służy jako tło dla przesłania piosenki o barierach komunikacyjnych. Na planie Selin towarzyszyli utalentowani tancerze. Sceny z epoki renesansu reprezentują ponadczasowe dążenie do samopoznania i zrozumienia. Współczesne sceny przedstawiają złożoność dzisiejszego świata, podkreślając aktualność tematu piosenki. Przeplatanie się scen z przeszłości i teraźniejszości odzwierciedla narrację utworu, łącząc różne czasy i kultury.
 
„CAN YOU UNDERSTAND ME?” to najnowsza z serii dwujęzycznych perełek od Selin, która kontynuuje zapowiadanie swojego nadchodzącego debiutanckiego albumu „PARANOIA”. Wcześniej fani poznali delikatny, duszny „LIGHTS OFF”, ognisty pop-rockowy „IMMA LIAR” oraz viralową balladę„LOVERS HURRICANE”.

Selin odniosła niemały sukces za sprawą piosenki „Yalancı Bahar”, z wypełnionej coverami EP-ki „Nostalgia Sessions”, która zgromadziła 8 milionów streamów na samym Spotify.
 
Za sprawą viralowych singli, globalnych wydawnictw czy głośnego występu podczas Ligi Mistrzów, Selin szybko staje się kluczową postacią na muzycznej scenie, konsekwentnie zdobywając fanów swym potężnym wokalem i sceniczną charyzmą.
 
Doświadczenie zdobywała na tanecznej scenie, współpracując z takimi twórcami, jak Mahmut Orhan czy TrafoierDwujęzyczna, kreatywna artystka w końcu zadebiutowała w 2021 roku, wydając w Warner Music mocny, a zarazem zgrabny syntezatorowy singiel „Gidip Gel”. Piosenka doczekała się anglojęzycznego remake’u „Give and Take”, który otrzymał wsparcieBrooke Reese w jej programie na Apple Music.
 
Następnie, w sierpniu 2022 roku Selin wydała łagodny, pop-rockowy numer„cool”, który zdobył uznanie takich międzynarodowych tytułów, jak „Rolling Stone”, „Clash” czy „Ones to Watch”. Ponadto, jej wspólny singiel z Roxen „Enemies”, znalazł się na billboardzie Spotify na Times Square w Nowym Jorku. Selin była też ambasadorką marki GAP w Turcji, co tylko dowodzi, że wokalistka zyskuje na komercyjnym znaczeniu.
 
Z ponad 2 milionami słuchaczy miesięcznie, milionami streamów i niedawnym profilem w „Vogue Türkiye”, Selin kontynuuje skrupulatną pracę nad swoim nadchodzącym debiutanckim albumem „PARANOIA”.