CKay: globalna gwiazda z Afryki wydała nowe single

Po spektakularnym sukcesie debiutanckiego albumu „Sad Romance” (380 milionów streamów na całym świecie) i podbijającym listy przebojów utworze „HALLELUJAH (feat. Blaqbonez)”, CKay jest gotowy, aby ponownie oczarować publiczność. Właśnie wydał dwa nowe single – „MYSTERIOUS LOVE” i „IS IT YOU?”.

Słuchaj „Mysterios Love” i „Is It You?”

CKay nadal przesuwa granice muzycznej ekspresji. Oba utwory pokazują jego zdolność do tworzenia dźwiękowej atmosfery, która rezonuje między gatunkami, jednocześnie proponując słuchaczom urzekające doznania. Piosenki są świadectwem ciągłej ewolucji muzycznej artysty i jego twórczej sprawności. Stanowią ekscytującym dodatek do ewoluującego krajobrazu emo-afrobeats i muzyki afrykańskiej w ogóle. Zostały wyprodukowane przez Reward Beats.

Zdecydowałem się wydać dwa single, aby dać moim fanom muzyczne doświadczenie, a nie tylko piosenkę. Oba utwory są o miłości, ponieważ regularnie spotykam się z nią i doświadczam jej na wielu różnych poziomach – mówi CKay.

W 2023 roku artysta odniósł wiele znaczących sukcesów i skumulowal w sumie ponad 3 miliardy streamów. Wydajął też wersję deluxe płyty „Sad Romance”, na której znalazły się takie przeboje jak „Nwayi”, „Capture My Soul (feat. Joeboy)” i „NNEKA (feat. Tekno)”. Główny singiel z albumu, „HALLELUJAH”, osiągnął szczyt na liście Apple Music Daily w Nigerii, gromadząc ponad 33 miliony streamów.

Poza solowymi przedsięwzięciami, CKay współpracował przy różnych udanych projektach, w tym przy utworze „Trumpet” z Olamide i nominowanym do nagrody Grammy „Know Better” z płyty „The Age of Pleasure” Janelle Monáe. Swój globalny zasięg poszerzył łącząc siły z brytyjską piosenkarką Tamerą w piosence „40 Days”.

Przełomowa była bez wątpienia współpraca z Ralphem Laurenem, w ramach której CKay został pierwszą afrykańską twarzą marki. Partnerstwo rozpoczęło się od wprowadzenia na rynek zapachu Polo Oud.

Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wielka gwiazda coraz prężniej działającej sceny afrobeats. Wszechstronnie utalentowany artysta, który zajmuje się zarówno produkcją, wykonywaniem muzyki jak i pisaniem piosenek, swoją twórczość określa mianem emo-afrobeatu. Sławę i rozgłos zdobył za sprawą wiralowego singla „love nwantiti”. W 2021 został najczęściej streamowanym artystą roku i stał się pierwszym afrykańskim wykonawcą, którego dwa utwory jednocześnie znalazły się w TOP30 playlisty Global Spotify. Jest też pierwszym od 50 lat muzykiem z Afryki, który przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów.

CKay sukcesywnie zdobywa coraz większą popularność na globalną skalę, osiągając takie sukcesy, jak najczęściej shazamowana piosenka na świecie. Jego kolejny, rozpoznawalny na całym świecie singiel „Emiliana” podążył tym samym śladem, zdobywając kolejne pozycje na światowych listach przebojów, a obecnie ma ponad 501 milionów streamów. Utwór dotarł też na 1. miejsce zestawienia UK Afrobeats Chart oraz na 2. pozycję na Shazam Top 200 (afrobeats). Ponadto znalazł się szczycie chartów Apple Music w sześciu krajach.

Słuchaj CKaya