PLATEAU przedstawia nowy album „Przesilenie”

12 stycznia 2024 premierę miał siódmy album zespołu Plateau zatytułowany „Przesilenie”. Grupa, która zasłynęła albumem „Projekt Grechuta” oraz przebojem „Niebezpiecznie piękny świt”, tym razem proponuje słuchaczom dziesięć autorskich utworów. Wyjątkiem jest piosenka, którą przed śmiercią skomponował dla Plateau sam Marek Jackowski, legendarny lider Maanamu. 
Każdy album Plateau to oddzielna opowieść…  I podobnie jest z ich siódmą płytą. Znalazło się na niej dziesięć utworów, opisujących momenty przesilenia, obecne w życiu każdego człowieka, „kiedy coś się kończy, ale… zarazem coś nowego się zaczyna”. Dlatego oprócz pięknych i melancholijnych ballad, na płycie znajdziemy także radosne i pełne optymizmu utwory, które wspólnie tworzą tytułowy czas „przesilenia”.
 
Pierwszym singlem promującym album był utwór „I co się patrzysz”. W warstwie muzycznej „Przesilenie” to nowocześnie oraz szlachetnie wyprodukowane i zapadające w pamięć melodie, które stanowią oprawę dla poetyckich tekstów Michała Szulima. „Przesilenie” to płyta w pełni autorska, za wyjątkiem piosenki „Kocham Cię, kimkolwiek jesteś”, którą skomponował specjalnie dla zespołu genialny gitarzysta i kompozytor, twórca Maanamu, Marek Jackowski. Jest to jedna z ostatnich jego kompozycji.
 
Album w serwisach streamingowych:
https://e-muzyka.ffm.to/plateauprzesilenie

Zespół Plateau od ponad 20 lat łączy poetyckie teksty z melodyjną muzyką. W dorobku ma m.in. album „Projekt Grechuta”, który zapewnił im ogólnopolski rozgłos, a także przeboje, takie jak „Niebezpiecznie piękny świt” czy „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk).