FACECI, czyli Boratyn i Bryndal prezentują album „Nostalgia w promocji”

Dwie znane postaci polskiej sceny, Darek Boratyn i Rafał Bryndal, połączyły siły we wspólnym rock’n’rollowym projekcie. 12 stycznia 2024 ukazała się ich nowa płyta „Nostalgia w promocji”. 
Dariusz Boratyn to kompozytor, wokalista i gitarzysta, który dał się poznać publiczności w takich zespołach jak Bimber Poland i Clintwood oraz w projekcie Muniek Boratyn Perkoz. Rafał Bryndal to popularny satyryk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także autor tekstów piosenek – pisał między innymi dla Kobranocki, Atrakcyjnego Kazimierza i Poparzonych Kawą Trzy. Obie te artystyczne indywidualności spotykają się we wspólnym projekcie FACECI „Nostalgia w promocji”.

O projekcie:

Faceci nie mają w zasadzie już nic do stracenia. Doświadczenia pielęgnują w sobie  jak kwiaty na parapecie mieszkania, w którym przyszło im akurat się obudzić. Nie zadają zbyt często pytań, bo wiedzą, że odpowiedzi rzadko są prawdziwe bez względu na to, czego dotyczą.

Mają kilka par spodni i niezapłacone rachunki w barach dookoła miasta. Wystają na rogach ulic, by z urywków rozmów i cieni na murach ułożyć sobie w głowie życie, przynajmniej na kolejne popołudnie.

Czasami spotykają kogoś, z kim choć przez moment potrafią być sobą, ale na ogół wolą w samotności przypatrywać się przelatującym ptakom, pięknym kobietom, serdelkom cielęcym i rozbijającym się o brzeg morskim falom.

Od czasu do czasu udaje im się napisać na podstawie tego piosenkę, która na tyle chwyta za serce, że bywa lekiem na melancholijne rozterki.

Faceci to grupa kolesi, którzy w spektaklu składającym się z piosenek, wierszy, przypowieści i anegdot potrafią opowiedzieć w niepowtarzalny sposób o tym, co nas otacza. Każdy ich występ to coś więcej niż koncert.

To spotkanie ludzi obdarzonych podobną wrażliwością, którzy wymieniają się emocjami i spostrzeżeniami dotyczącymi tego, co każdy z nas czuje.

Producentem album jest Harry Tomasz Waldowski, twórca Studia Kineskop, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista.

Album „Nostalgia w promocji” w serwisach streamingowych:
https://e-muzyka.ffm.to/facecinostalgiawpromocji