CKay: pierwsza rocznica wydania płyty „Sad Romance”

CKay, gwiazdor emo-efrobeats, świętuje pierwszą rocznicę wydania debiutanckiej płyty „Sad Romance”, która ukazała się 23 września 2022 roku. To wyjątkowe wydarzenie w swojej karierze uświetnił akustycznym wykonaniem utworu „Capture My Soul”.
 
Jubileusz artysty zbiegł się w czasie z wprowadzeniem na rynek przez Ralpha Laurena nowego zapachu Polo Oud wspieranego kampanią z CKayem w roli głównej.
 
CKay zaprezentował kampanijne zdjęcie w mediach społecznościowych, informując przy okazji, że został  pierwszym afrykańskim artystą, wybranym jako twarz franczyzy zapachowej Ralph Lauren. Kampania pokazuje szeroki zasięg i oddziaływanie CKaya na całym świecie. Współpraca z Polo Oud jest jednocześnie przykładem zaangażowania firmy w różnorodność, która odbywa się poprzez łączenie kultur za pomocą aromatycznego języka.
 
„Sad Romance” był kamieniem milowym w karierze CKaya. Po wydaniu EP-ek „Who The F**k is CKay” (2017), „CKay The First” (2019) i „Boyfriend”(2021) oraz megahitów „love nwantiti” i „Emiliana”, nigeryjski supergwiazdor skupił się na długogrającym projekcie, pogłębiając temat miłości w charakterystycznym dla siebie sennym i introspektywnym stylu.
 
Na płycie znalazło się 11 utworów, w tym „You”, „Mmadu”, „Come close” z Ayrą Starr, „WATAWI”, w którym gościnnie pojawili się Davido, Focalistic i Abidoza„Samson and Delilah” z udziałem piosenkarki z Republiki Zielonego Przylądka, Mayry Andrade oraz „Lose you”, w którym zaśpiewała Ronisia – francuska wokalistka z Republiki Zielonego Przylądka.
 
W czerwcu 2023 roku piosenkarz i autor tekstów zaprezentował wersję deluxe płyty „Sad Romance”, zawierającą utwór „HALLELUJAH” z Blaqbonezem. Numer zdobył ponad 26 milionów streamów, a oficjalny teledysk szybko zbliża się do 5 milionów wyświetleń na YouTube. Wydawnictwo zawiera również piosenki „NNEKA” w asyście Tekno, „Nwayi” i „Capture My Soul”.
 
Wraz z wydaniem akustycznej wersji tego ostatniego utworu CKay krystalizuje swój świat emo-afrobeats, który od dawna zachwyca jego fanów. W klipie wokalista zajmuje centralne miejsce za pianinem, a obok niego tańczy baletnica, co razem składa się na płynne połączenie muzyki i tańca.
 
Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wschodząca gwiazda coraz prężniej działającej sceny afrobeats. Wszechstronnie utalentowany artysta, który zajmuje się zarówno produkcją, wykonywaniem muzyki jak i pisaniem piosenek, swoją twórczość określa mianem emo-afrobeats. Sławę i rozgłos zdobył za sprawą singla „love nwantiti”.
 
Nigeryjski wokalista, autor tekstów i producent oryginalnie wydał „love nwantiti” jeszcze w 2019 roku w ramach  debiutanckiej EP-ki „CKay The First”. W 2021 roku CKay został najczęściej streamowanym artystą roku i stał się pierwszym afrykańskim wykonawcą, którego dwa utwory jednocześnie znalazły się w top 30 listy Global Spotify. „love nwantiti” pokrył się co najmniej platyną w pięciu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Ponadto, dzięki tej piosence CKay został pierwszym afrykańskim artystą od 50 lat, który przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów.
 
CKay sukcesywnie zdobywa popularność na globalną skalę, osiągając takie sukcesy, jak „najczęściej shazamowana piosenka na świecie”. Jego kolejny, rozpoznawalny na całym świecie singiel „Emiliana” podążył tym samym śladem, zdobywając kolejne pozycje na światowych listach przebojów, a obecnie ma prawie 100 milionów streamów. Utwór dotarł też na 1. miejsce zestawienia UK Afrobeats Chart oraz na 2. pozycję na Shazam Top 200 (Afrobeats), a ponadto znalazł się szczycie Apple Music w sześciu krajach.
 
Debiutancki album CKaya „Sad Romance” został wydany w 2022 roku i od tego czasu zdobył ponad 380 milionów streamów na całym świecieZ ponad 3,5 miliardami streamów na koncie i nową muzyką zaplanowaną na 2023 rok, CKay jest na najlepszej drodze, by kontynuować podbój świata.

Słuchaj króla afrobeats

CKay – Capture My Soul (Acoustic Performance Video)