GOZDEK x Julia Bojur: Spotkanie, podczas którego zrodziły się „Motyle” 

Do tej pory pracowali ze sobą na linii producent-wokalistka. Teraz łączą siły i tworzą duet wokalny w singlu „Motyle”!
Piotr Gozdek, czyli 4 osoby w jednej – jest producentem muzycznym, pianistą, kompozytorem, a od jakiegoś czasu również wokalistą. Tworzy muzykę dla wielu artystów młodego pokolenia, takich jak Viki Gabor, Julia Wieniawa czy Kasia Dereń. Twórczość Gozdka to potężna dawka współczesnych, elektronicznych brzmień, wypełniona niebanalnymi i odważnymi tekstami. W swojej wokalnej karierze wydał do tej pory dwa single – „Friendzone” oraz „Nintendo”, teraz przyszedł czas na „Motyle” w duecie z Julią Bojur.

Główny wokal „Motyli”, czyli Julia Bojur, to subtelność i kobiecość w czystym wydaniu, ale także siła i zawziętość, która każdego dnia pozwala jej walczyć o swoje marzenia. Julia jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywała na lokalnych scenach, aby teraz móc występować na tych większych. Szerszej publiczności dała się poznać w programie „Szansa na sukces”, w odcinku poświęconym twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Po zakończeniu programu zaczęła wydawać własną muzykę. Do tej pory wydała trzy solowe single, a wszystkie we współpracy ze swoim producentem Gozdkiem.

„Motyle” to singiel wyprodukowany przez Gozdka i zaśpiewany wspólnie z Julią. Ich wspólny utwór sprawia, że ulotne jak motyle chwile wracają do człowieka i żyją dzięki jego melodii. Singiel daje siłę, by dla nikogo się nie zmieniać i nie udawać nikogo innego, z czym zdecydowanie mierzy się dziś większość młodych ludzi.

Do tej pory Julia traktowała Gozdka jedynie jako swojego producenta. Dziś występują jako dwójka młodych, bardzo uzdolnionych wokalistów. Połączenie elektronicznego brzmienia, slaphouse’owego zacięcia Gozdka i delikatnego głosu Julii daje energetyczną bombę z nutą nostalgii.

Gdy będę wspominała proces twórczy tej piosenki i to co się działo przed jej wydaniem, zawsze będę miała uśmiech na twarzy! Gozdek jest niesamowitym producentem, ale i osobą, której jestem niesamowicie wdzięczna. W studio zawsze jest cudowna atmosfera i świetne pomysły. Gdy dowiedziałam się o pomyśle naszej wspólnej kolaboracji, byłam przeszczęśliwa, bo to dzięki Gozdkowi powstały moje pierwsze piosenki i również dzięki niemu poznałam niesamowitych ludzi z wytwórni Going New, którzy wzięli mnie pod swoje skrzydła i pomagają rozwijać moje. Wspólnie nakręciliśmy teledysk, który był moim pierwszym profesjonalnym teledyskiem! Ta piosenka naprawdę otwiera nowy rozdział w moim życiu – mówi nam Julia Bojur.

Singiel w serwisach cyfrowych: 
https://e-muzyka.ffm.to/gozdekmotyle

Teledysk: