Cochise – „Nie wiem kto i kiedy wrzucił nas do tego worka z napisem grunge”

OKLADKA_FRONT_CMYK
„The sun also rises for unicorns”, nowy album białostockiego zespołu Cochise wydany na początku października, zbiera w mediach i wśród fanów bardzo pochlebne opinie. Na oficjalnej stronie miesięcznika Gitarzysta ukazała się właśnie kolejna, bardzo pochlebna recenzja (9 na 10 gwiazdek!) rozpoczynająca się słowami: „Słońce wschodzi też dla polskiego grunge. Nie może być inaczej jeśli na krajowym rynku ukazują się takie materiały jak czwarty longplay białostockiego Cochise, zatytułowany ‘The Sun Also Rises For Unicorns’.” A dalej recenzent komplementuje album i muzyków: „Album zawiera trzynaście numerów, które konsekwentnie kują w skale pozostawionej w spadku dla pokoleń przez najwybitniejszych przedstawicieli sceny Seattle. Tego kucia wcale nie potrzeba dużo – wystarczy zgrana i świadoma swej tożsamości kapela, którą dziś jest Cochise. Jeśli więc komuś przyszło przed kilkoma laty na myśl, że białostocczanie stanowią wyłącznie ciekawostkę na rynku rockowych brzmień, to krążek ‘The Sun Also Rises For Unicorns’ ostatecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości. Album odzwierciedla dojrzałość i nieprzeciętne umiejętności członków kapeli, a zarazem świadczy o tym, że nie trzeba osiągać wirtuozerskiego poziomu, aby tworzyć porządną i klimatyczną muzykę osadzoną w stylu grunge.”
Co ciekawe, muzycy Cochise nie specjalnie lubią jak ich muzykę szufladkuje się jako grunge. Na tej samej stronie, w wywiadzie z muzykami można przeczytać wypowiedź Pawła, wokalisty Cochise: „Nie wiem kto i kiedy wrzucił nas do tego worka z napisem grunge. Nigdy nie planowaliśmy i nie myśleliśmy o naszej muzyce w ten sposób. Tworzymy tak jak czujemy, instynktownie wiemy co nam się podoba w naszych pomysłach, a co nie. Ale skoro większość słuchających słyszy w tym Seattle to tak naprawdę nie wiem, czy to dobrze. A może to nasze przekleństwo. Czasami się gubię.”
Zachęcamy do lektury całości wywiadu, który znajduje się pod TYM linkiem.
W najbliższym czasie zespół zagra kolejne koncerty promujące nowy materiał. Zapraszamy do następujących miast:
6.11 Częstochowa – Galeria Teatr From Poland
7.11 Katowice – Katofonia (w ramach Rock Area on stage)
21.11 Warszawa – Jaś i Małgosia
11.12 Krotoszyn – Krotoszyński Ośrodek Kultury
12.12 Gomunice – Bogart
Przypomnijmy, „The Sun Also Rises For Unicorns” to następca znakomicie przyjętej płyty „118”. Nowy materiał zarejestrowano późną wiosną w studiu „Rolling Tapes”, a wokale dograno w białostockim studiu „Nagrywatornia”. Jak o płycie mówi Paweł, wokalista zespołu: „…jest pełna pytań, smutku, niepokoju i nostalgii. Nie brak w niej także siły, buntu, radości, miłości i dumy. Wiele tu utopijno-romantycznych wizji świata z odrobiną szaleństwa i gniewu. To płyta o wyjątkowych jednostkach, wrażliwych i pełnych namiętności lecz często, apatycznych, amoralnych, zamkniętych w sobie i wycofanych”. Muzycznie album „The sun also rises for unicorns” jest kontynuacją tego, co do tej pory Cochise nagrał. „Mamy nadzieję, że ta płyta to krok do przodu i naturalny rozwój zespołu. Zawiera zarówno mocne, szybkie utwory, jak i lżejsze, bardziej łagodne piosenki. Ich wspólnym mianownikiem jest Cochise” – mówi Wojtek, gitarzysta zespołu.
Album promują dwa teledyski:
Black Summer

Sun also rises for unicorns

Do końca roku czeka nas premiera dwóch kolejnych klipów. Szczegóły wkrótce.
Cochise – The Sun Also Rises For Unicorns
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP CD 0754
Barcode: 5907785039261
Format: CD
Gatunek:  Rock/Metal/Grunge
Data premiery: 02.10.2015
Lista utworów:
1. The Sun also rises for unicorns
2. The Boy who lived before
3. I don’t care
4. Homeland
5. The Viper room
6. Falling
7. Circus
8. Perfect place to die
9. Stupid love
10. Monster
11. Black summer
12. Karma
13. Dead men wanted
Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues”, płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku oraz ostatni studyjny krążek „118” z 2014 roku. Nowa płyta „The Sun Also Rises For Unicorns” ukazała się 2 października 2015.
Cochise – skład:
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Czarek Mielko – perkusja
Cochise – strona oficjalna: