Afrykańska królowa Makhadzi przedstawia”Ndiringe” – Nowy singiel z innowacyjnej kompilacji”OOO: AFRO”

Świeżo po wyprzedanym koncercie na Makhuvha Stadium, królująca w RPA diwa sceny dance, Makhadzi, przedstawia nowy utwór „Ndiringe”. Singiel, który powstał we współpracy z Mr Brownem, stanowi drugą odsłonę nadchodzącej kompilacji „OOO: AFRO”. Składanka ukaże się w barwach powołanego niedawno labela OUT OF ORDER.

Posłuchaj „Ndiringe”

Utwór „Ndiringe” (śpiewany w języku Tshivenda) to energiczne bębny, kojące syntezatory i charakterystyczna dla Makhadzi niemal folkowa opowieść. Numer uzupełnia multiplatynowy katalog gwiazdy i jest przykładem możliwości OUT OF ORDER.

„Ndiringe” z udziałem Mr. Browna to następca ich przeboju „MaGear” z czerwca tego roku oraz równie popularnego hitu „Murahu” pochodzącego z albumu artystki, „African Queen”.

Makhadzi powszechnie uznawana jest za królową muzyki tanecznej Bolobedu, a jej osiągnięcia nie znają granic. Magazyn „GQ” przyznał jej tytuł Entertainer of the Year, a podczas Nickelodeon Kids’ Choice Awards otrzymała nagrodę w kategorii Favourite African Star. Makhadzi jest obecnie najczęściej streamowaną artystką w RPA i jedną z najbardziej cenionych w regionie. Jej płyta „Kokovha” z 2020 roku zdobyła złoty status i jest jedną z najczęściej streamowanych w serwisie Apple Music, tymczasem wiralowy album „African Queen” z 2021 roku zajął 53. miejsce na liście Top 200 albumów Spotify w zeszłym roku.

„Ndiringe” to drugi singiel z nadchodzącej kompilacji „OOO: AFRO”. Wcześniej wytwórnia OUT OF ORDER zaprezentowała perełkę Amapiano, „Inkululeko” stworzoną przez deep house’owy duet z RPA – Artwork Sounds. Przy piosence, którą docenił serwis „Culture Custodian”, duet nawiązał współpracę z Russellem Zumą i CocoSA.

Zaplanowana na 11 listopada płyta „OOO: AFRO” to nowa, innowacyjna kompilacja zrealizowana pod kuratelą OUT OF ORDER i we współpracy z Warner Africa. To pierwsza z serii płyt, których kuratorem i wydawcą jest OUT OF ORDER. „OOO: AFRO” ma na celu zwrócić uwagę na niezliczone talenty, zarówno wschodzące jak i z ugruntowaną pozycją, z całego afrykańskiego regionu.

OUT OF ORDER – nowo powstała wytwórnia w ramach Warner’s Emerging Markets Division – określa się jako „różnorodną kolekcję dźwięków w nieokreślonym porządku”. Jej zadaniem jest przybliżać artystów, muzykę, kultury i społeczności z różnych zakątków świata.

W planach jest wydanie dziesięciu tanecznych płyt z różnych regionów. Każdy tematyczny album OOO powstanie we współpracy z lokalnymi zespołami Warnera.

„Ndiringe” to ważny moment zarówno dla zespołu Warner’s Emerging Markets jak i afrykańskiej sceny muzycznej. Makhadzi wnosi gwiazdorski pierwiastek i dodaje wagi kolekcji „OOO: AFRO”, która oficjalnie ukaże się 11 listopada.