Ruth Koleva ma „Superpower”

Ruth Koleva, która jest już popową sensacją w ojczystej Bułgarii, w ostatnich latach zdobyła międzynarodową sławę, wyprzedała koncerty w Azji i zyskała wsparcie światowych gwiazd, w tym Marka Ronsona. Teraz wraca z najnowszym singlem „Superpower”, który wyprodukował Dexter Randall (Kendrick Lamar, Mary J. Blige, Fifth Harmony). Piosenka ukazuje muzyczny potencjał artystki, otwierając jej drogę do długiej i owocnej kariery.

Posłuchaj 'Superpower’

„Superpower” to urzekająca, minimalistyczna produkcja, która pozwala wyeksponować zachwycający głos Ruth. Pewna siebie, a jednocześnie wrażliwa, przekazuje swoje przesłanie miłości do siebie samej, zapraszając słuchaczy w głąb swego umysłu, nie ukrywając niczego. Charakterystyczny dla Kolevyzachrypnięty szept dodaje słodyczy w zwrotkach, które budują napięcie przed potężnym refrenem. „Superpower” to utwór, który potwierdza, że hype związany z Ruth jest w pełni uzasadniony.

Ruth już udowodniła, że jest wyjątkowo utalentowana, czego dowodem chociażby tytuły „Najbardziej wpływowej bułgarskiej artystki w mediach społecznościowych” i „Kobiety roku” („Grazia”), czy obecność w rozgłośniach radiowych od Stanów Zjednoczonych do Polski.

Zobacz na YT

Dzięki wcześniejszym sukcesom, Ruth Koleva trafiła na okładki uznanych magazynów mody („Harper’s Bazaar”, „Elle”), a artykuły o niej pisały najróżniejsze pisma i serwisy (Office, FLAUNT, ABookOf, LADYGUNN, Nakid, Pride.com, EARMILK). Artystkę dostrzegły również stacje BBC, KCRW czy MTV. Teraz trafiła do zestawienia Viral Charts na Spotify w 7 krajach oraz zgromadziła ponad 8 milionów odsłon na YouTube.

Singiel „Salty” (2021) w aplikacji Shazam był wyszukiwany ponad 25 000 razy, trafiając do zestawień najpopularniejszych piosenek platformy. Utwór dotarł ponadto na 1. miejsce listy Airplay (najczęściej emitowane utwory w rozgłośniach radiowych) w Bułgarii, utrzymując się na najwyższej pozycji przez 9 tygodni z rzędu. Tym samym Ruth Koleva jest trzecią najchętniej emitowaną lokalną artystką w Bułgarii. Warto też wspomnieć, że jej wielkim fanem jest 7-krotny zdobywca Grammy, Mark Ronson.

Fani mogą spodziewać się od Ruth znacznie więcej w nadchodzących latach, kiedy będzie sukcesywnie budować swoje dziedzictwo.