Wokalista Mother Mother solo. Multimedialny projekt GLDMTH

GLDMTH (wymawiane jak „gold-mouth”) to artystyczny projekt, w którym Ryan Guldemond łączy muzykę, fotografię, sztukę wideo i poezję. GLDMTH czerpie inspiracje z codziennego życia, które w jego dziełach nabiera nostalgicznego, melancholijnego klimatu.

Posłuchaj 'The People’

Jego nadchodzący, debiutancki, imienny album, który zresztą sam wyprodukował, wypełnia 11 piosenek dotykających takich tematów, jak złamane serce, moralność, duchowość, autoanaliza.

W ponurym, fortepianowym singlu „The People” Guldemond wyznaje: „Na wzgórzu w Nirvanie jest narkoman, pijak, mnich żyjący w psychice, wśród innych dychotomicznych postaci: złego chłopca, grubego chłopca, nieśmiałego faceta przerażonego seksualnymi zabawkami”.

– To mój ulubiony utwór na płycie – opowiada o „The People„. – Akordy i nastrój stworzyły przestrzeń, w której mogłem być szczery w kwestii tego, kim jestem. Co – jak mniemam w przypadku w większości z nas – oznacza zbiór wielu różnych, kontrastujących ze sobą ludzi. „Na wzgórzu w Nirvanie jest narkoman, pijak, mnich”. Przechodziłem wszystkie te fazy. I choć mam już je za sobą, głosy tych postaci wciąż są obecne w mrocznych zakamarkach mojego umysłu.

Zobacz na YT

Ta bezlitosna szczerość, okraszona czarnym humorem stała się znakiem rozpoznawczym tekstów Ryana Guldemonda. Słychać to chociażby na ośmiu albumach rockowej formacji Mother Mother, której Ryan jest frontmanem i głównym autorem tekstów od blisko dwóch dekad. W ramach nowego, solowego przedsięwzięcia, typowa dla niego bezczelność została złagodzona, zmiękczona i przeniesiona do bardziej intymnej, prywatnej przestrzeni.

Nie tylko muzyka GLDMTH jest wyrazem nowego artystycznego oblicza wokalisty Mother Mother, ale także towarzyszące jej obrazy, wizualizacje i poezja, które sam tworzy.

Kiedy nie pracuje w studiu, ulubionym zajęciem Ryana Guldemonda jest spacerowanie z aparatem po różnych miastach na całym świecie lub po jego rodzinnym Vancouver w Kanadzie. Czy jest to plastikowa torba złapana na drzewie, więdnący kwiat, wiersz o chłopięcym wstydzie czy też jeden z jedenastu napędzanych gitarą akustyczną i fortepianem utworów na jego debiutanckim albumie, jest to GLDMTH: multimedialny projekt, którego jedynym celem jest tworzenie wartościowej sztuki z prawdziwego i zainspirowanego miejsca.