Gayle między pesymistycznym a optymistycznym spojrzeniem na świat Nowy singiel „god has a sense of humor”

– Ta piosenka jest o tym, że chcę mieć nadzieję i jestem rozdarta między pesymistycznym a optymistycznym spojrzeniem na świat. Ponieważ pod koniec dnia chcę wierzyć, że wszyscy robimy wszystko, co w naszej mocy – Gayle.

Posłuchaj 'god has a sense of humor’

Multiplatynowa popowa wokalistka i autorka tekstów, Gayle, wraca z nowym utworem „god has a sense of humor„. Producentami nagrania są Ryan Linvall (Olivia Rodrigo, Hinds, Chloe Moriondo) i Noah Conrad (Kelsea Ballerini, Tai Verdes), a współautorami razem Gayle są Linvall oraz Sarah Solovay (Shawn Mendes, Jason Derulo). Porywający utwór odsłania wciąż rozwijający się talent Gayle do pisania piosenek – introspekcyjnych, niepokornych i nie do odrzucenia. Singlowi towarzyszy oficjalny klip z tekstem.

„god has a sense of humor” to najnowsza odsłona nadchodzącej EP-ki wokalistki „a study of the human experience volume two”, która ukaże się 7 października. Wcześniej artystka opublikowała ironiczny singiel„indieedgycool„, który wyprodukowali Jonny Shorr (Catie Turner, Jordy) oraz Pete Nappi („abcdefu”, Illenium, Madison Beer).

Numer „indieedgycool” z miejsca spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. – Mimo, iż ma już nominację do nagrody VMA dla Najlepszego nowego artysty, „indieedgycool” to jak dotąd najlepsza piosenka Gayle, która stanowi kontynuację jej dziewczęcego „indie, edgy, cool” brzmienia. Utwór pokazuje zupełnie nową stronę tej wielowymiarowej artystki. Chłodny rockowy utwór okazuje się jednocześnie zabawny i kąśliwy – napisał dziennikarz Sweety High.

Zobacz na YT

Nominowana niedawno do MTV Video Music Awards (Najlepsza nowa artystka, Najlepsze wykonanie) artystka, promować będzie nadchodzące wydawnictwo „a study of the human experience volume two” podczas amerykańskiej trasy koncertowej „avoiding college tour„, która rozpocznie się 8 października w Oklahoma City, by zawitać później do Los Angeles czy Nowego Jorku.

Wcześniej Gayle wystąpiła z My Chemical Romance w Dublinie, a także supportowała Tate McRae i AJR.Mieszkająca w Nashville 18-latka obecnie szykuje się do nadchodzących festiwalowych show (Leeds, Reading, Austin City Limits).

W sierpniu mija dokładnie rok od premiery wielkiego, przełomowego dla kariery wokalistki hitu „abcdefu”. Utwór dwukrotnie pokrył się w USA platyną, zgromadził 2 miliarda streamów i trafił na szczyty list przebojów. Klip do piosenki ma już 167 milionów odsłon. – Niewiele piosenek tak definiuje miniony rok w muzyce pop tak, jak przełomowy przebój Gayle – podsumował Billboard. Magazyn „NYLON” uznał „abcdefu”za najbardziej przełomową piosenkę 2022 roku, z kolei „Los Angeles Times” pisał o „cudownie kąśliwym grunge-popowym sztosie”. Numer przez 9 tygodni z rzędu zajmował szczyt zestawienia Global 200 Excl. US notowania Billboardu, a przez 4 tygodnie najwyższą pozycję Global 200. Przebój dotarł również do 3. miejsca Hot 100 amerykańskiego zestawienia, po tym jak spędził trzy tygodnie z rzędu na szczycie listy Top 40 radio.

„abcdefu” znalazło się na znakomicie ocenionej debiutanckiej EP-ce „a study of the human experience volume one„, stanowiącej „podsumowanie doświadczeń Gayle jako nastolatki; pełnej wyciągniętych lekcji i nieudanych przyjaźni” („Rolling Stone”). W zestawie znalazły się także inne uwielbiane przez fanów piosenki „ur just horny”, „luv starved”, „sleeping with my friends”, „kiddie pool” i „e-z (feat. UPSAHL & Blu DeTiger)”, którym towarzyszyły kreatywne teledyski znajdujące się na kanale YouTube gwiazdy.

Oprócz ostatnich nominacji do MTV Video Music Awards, Gayle zdobyła w ostatnich miesiącach wiele innych wyróżnień i nagród, w tym Billboard Music Award za Najlepszą piosenkę viralową. Znalazła się również na liście Billboard „21 najbardziej wpływowych przed 21” („21 Under 21”), a ostatnio w zestawieniu „Potęga młodego Hollywood” („Power of Young Hollywood”) opublikowanym przez „Variety”.

Poza tym, Gayle została zauważona przez takie światowe media, jak „Rolling Stone”, „The New York Times”, „PEOPLE”, „Seventeen”, „ELLE”, „Teen Vogue”, „V”. W ostatnich miesiącach wystąpiła w wielu głośnych programach telewizyjnych, w tym w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” czy „The Late Late Show with James Corden”.