Lukas Graham i Khalid śpiewają „Wish You Were Here”

Nominowany do Grammy, multiplatynowy artysta Lukas Graham prezentuje nowy singiel „Wish You Were Here”, w którym gościnnie zaśpiewał Khalid. Współautorem piosenki jest Ryan Tedder z OneRepublic.

Posłuchaj 'Wish You Were Here’

Dźwięczący tamburyn nadaje tempo gitarowemu utworowi, w którym Lukas oddaje się refleksji. Z kolei Khalidwkracza ze słonecznym, gładkim wokalem, gdy iście filmowy fortepian dodaje pozytywnej energii refrenowi: „Przez cały ten czas, po tych wszystkich latach, żałuję, że Cię tu nie ma”.

– „Wish You Were Here” to hymn do najlepszych przyjaciół – mówi Lukas Graham. – Wszyscy znamy to uczucie, gdy stoimy na krawędzi lub szczycie świata i tęsknimy za kimś wyjątkowym. Zawsze podczas wielkich wydarzeń i specjalnych okazji, brakuje mi tych wyjątkowych ludzi. Ludzi, którzy sprawili, że stałem się tym, kim jestem dzisiaj.

Zobacz na YT

W 2022 roku mija siedem lat od czasu, gdy Lukas Graham oczarował publiczność serią hymnów, które odbiły się szerokim echem na całym świecie.

Za sprawą uduchowionego głosu i popowego drygu, przeboje „7 Years” i „Love Someone” przyniosłyLukasowi trzy nominacje do nagrody Grammy, miliardy streamów i szerokie uznanie krytyków, a także wyprzedane koncerty w całej Europie, Ameryce Północnej i poza nią.

Po żałobie po śmierci ojca i po tym, jak sam został tatą, przeżywając wzloty i upadki związane z sławą, Lukasutknął w miejscu, stosując samoleczenie i popadając w twórczą rutynę. W 2020 roku podjął decyzję, by wytrzeźwieć i skupić się na rodzinie oraz muzyce. Postanowił wrócić do swoich korzeni, pracując w doskonale znanej sali prób, znajdującej się 10 minut jazdy rowerem od jego domu w Kopenhadze. Tam właśnie tworzył nowy album, który ukaże się na początku 2023 roku.