aespa: k-popowy superzespół wydał drugi minialbum
Posłuchaj tytułowego singla z EPki „Girls”

Przełomowa, dziewczęca grupa k-popowa aespa przedstawia najnowszy projekt „Girls – The 2nd Mini Album”. Wypełniony wysokooktanowym, electropowym brzmieniem zestaw zawiera 9 utworów, w których KARINAGISELLEWINTER i NINGNING przeplatają radosny dance pop, sentymentalne ballady i zwiewne R&B. Wydawnictwo promują single „Life’s Too Short” oraz „Girls”.

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że nasz nowy projekt „Girls – The 2nd Mini Album” w końcu jest dostępny dla wszystkich fanów. Na „Girls” mogłyśmy bardziej eksplorować nasze brzmienie i opowiedzieć nowe historie. Nie możemy się doczekać koncertów i spotkań z naszymi fanami – mówią artystki z aespa.

Odważny i afirmujący życie „Girls – The 2nd Mini Album” zachęca słuchaczy do podążania własną ścieżką. Zestaw zawiera opublikowany w 2000 roku debiutancki singiel grupy, „Black Mamba”, jak również futurystyczny, hiphopowy remake „Dreams Come True” – hitu z 1998 roku pionierskiej k-popowej formacji S.E.S. Inne wyróżniające się na płycie piosenki to „Lingo”, tytułowa „Girls”, cukierkowa „ICU” oraz anglojęzyczny singiel „Life’s Too Short”, który podbija rozgłośnie radiowe i platformy streamingowe.

Zobacz na YT

„Girls – The 2nd Mini Album” to nowy rozdział światowej sławy gwiazd, których debiutancka EP-ka „Savage – The 1st Mini Album” jesienią 2021 roku dotarła do top 20 zestawienia Billboard 200, co było najwyższą pozycją dla jakiejkolwiek k-popowej żeńskiej formacji. Ponadto „Savage” znalazło się na listach Top Independent AlbumsTop Album Sales czy Top World Albums notowania Billboardu. Płyta spotkała się z powszechnym uznaniem, w tym dziennikarzy takich tytułów, jak „Forbes”„Teen Vogue”„Rolling Stone” „Flaunt”. Co więcej, „Times” umieścił zespół aespa w zestawieniu „The Next Generation Leaders, Class of 2022” („Liderzy kolejnego pokolenia: Rocznik 2022”). Hype na grupę okazał się w pełni uzasadniony, co aespaudowodniła, występując w kwietniu 2022 roku na głównej scenie festiwalu Coachella. Zespół dał też niezapomniany występ w programie „Jimmy Kimmel Live!”aespa to także pierwszy k-popowy wykonawca, który zagrał i wyprzedał show w YouTube Theater w Los Angeles.

Tracklista:
1. Girls
2. Illusion
3. Lingo
4. Life’s Too Short
5. ICU
6. Life’s Too Short (English Ver.)
7. Black Mamba
8. Forever
9. Dreams Come True