„Ulica Kamienna” – Filip Mizia i inne spojrzenie na święta

„Ulica Kamienna” Filipa Mizi to utwór, który w tekście nawiązuje do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to jednak taka perspektywa, jakiej się spodziewacie.

Mizia jest znany ze swojego perfekcjonizmu i dbania o każdy szczegół w tworzeniu nowych utworów. Ten singiel powstawał jednak inaczej, niż zwykle. Jak mówi Filip: Ulica kamienna jest  uczuciem, smutkiem, uśmiechem i nostalgią. Jesień jest dla mnie bardzo depresyjnym czasem i wtedy błądzę. Utwór przyszedł do mnie którejś nocy i był dla mnie przebudzeniem. Spojrzałem sobie w twarz i zatrzymałem na chwilę moje myśli. Powstał w przeciągu chwili, a po paru godzinach snu wiedziałem, że będzie następnym singlem. Nagrania, dopracowanie produkcji oraz miks i master zajęły dwa tygodnie. Jeszcze nigdy nie zdecydowałem się na to, żeby coś tak świeżego ujrzało światło dzienne, ale tym razem po prostu wiem.

Artysta przyzwyczaił słuchaczy do bardzo osobistych tekstów, napisanych pod wpływem emocji 

i związanych z wydarzeniami ze swojego życia. Tak też jest w przypadku „Ulicy Kamiennej”. Wydaje mi się, że tekst jest na tyle wymowny, że nie trzeba się tutaj doszukiwać wymyślnych interpretacji. To prosta piosenka i ciepło, które przesyłam. Wystarczy jej posłuchać i sobie z nią pobyć. Nie mam ochoty wchodzić tutaj w szczegóły, zachowuję je dla siebie. Praca nad tym utworem bardzo dużo mnie kosztowała, ale z jakiegoś powodu tego potrzebowałem. Najwyraźniej mam w sobie coś z masochisty…

Utwór odznacza się sporym potencjałem komercyjnym, choćby ze względu na wpadający w ucho i głowę, refren.

Ulica Kamienna jest dostępna zarówno na YT  oraz wszystkich serwisach streamingowych, będzie można, niebawem, usłyszeć go w rotacjach radiowych.

A sam Filip dopieszcza nowe utwory, którymi my wszyscy będziemy się cieszyć już w 2022 roku.

Utwór na serwisach streamingowych: https://ffm.to/FilipMiziaKamienna

Social media:

FB – https://www.facebook.com/miziafilip

Instagram – https://www.instagram.com/miziafilip/