Masked Wolf i Bring Me The Horizon przekraczają granice gatunków w mrocznym „Fallout”

Masked Wolf, twórca przeboju „Astronaut In The Ocean„, wraca z nowym singlem „Fallout„. W przekraczający gatunkowe granice nagraniu gościnnie pojawia się nominowana do Grammy rockowa kapela Bring Me The Horizon.

Artyści latem 2021 roku weszli do studia, by zrealizować wspólny utwór. W efekcie powstał numer, w którym Masked Wolf swoje hiphopowe wersy łączy z potężnym refrenem zaśpiewanym przez Olego Sykesa jego charakterystycznym głosem. „Fallout” ukazuje się niedługo po współpracy Bring Me The Horizon z Edem Sheeranem i wspólnym wykonaniu hitu „Bad Habits„. Zespół gościł ostatnio również w piosence „maybe” Machine Gun Kelly.

– Nigdy wcześniej nie stworzyłem tak mrocznej kooperacji. Zawsze czułem, że w moim stylu jest coś mrocznego i po prostu czekałem, aż nadarzy się odpowiednia okazja – opowiada Masked Wolf. – Fallout” od razu mnie chwyciło. Czułem się, jakbym był przywalony gruzami, ale wciąż miał szansę, że ktoś mnie wyciągnie. To takie właśnie uczucie. Dla mnie to doskonale skonstruowana piosenka, która dostarcza emocji, w które uwielbiam się zagłębiać, pisząc utwory.

– Współpraca przebiegała bardzo ciekawie – dodaje Oli Sykes. – Rozmawialiśmy o zrobieniu czegoś na potrzeby filmu, więc musieliśmy podejść do tego w inny sposób. W efekcie powstało coś naprawdę mrocznego z kinowym klimatem. Uważaliśmy, że wpływ HVDES idealnie pasuje do tego stylu, a wokal Wolfa nadał całości głębszego charakteru. To kolejny nowy świat, w który wkroczył Bring Me The Horizon.

Jesienią ubiegłego roku Masked Wolf wydał składający się z 17 utworów, debiutancki mixtape „Astronomical„, na którym znalazł się m.in. podwójnie platynowy w USA hit „Astronaut In The Ocean” oraz utwór „Pandemonium„. Singiel „Astronaut In The Ocean” okazał się fenomenem, trafiając na 1. miejsce w ośmiu krajach na całym świecie i gromadząc do tej pory ponad miliard odtworzeń. Ponadto był to ósmym najczęściej słuchanym numer 2021 roku. Piosenka spędziła 22 tygodnie na liście Billboard Hot 100 i dotarła do Top 10 notowania Top 40 Radio w Stanach Zjednoczonych. Oficjalny teledysk do piosenki zanotował ponad 280 milionów wyświetleń na YouTube.

Zobacz

Masked Wolf

Z łagodnego człowieka, jakim jest na co dzień, gdy wchodzi do studia Harry Michael przeobraża się w nieokiełznaną, rapującą bestię i jako Masked Wolf staje się prawdziwym, hiphopowym żywiołem.

Po ukończeniu szkoły, pochodzący z Sydney Australijczyk znalazł pracę w handlu, by zebrać środki na nagrania. Wziął nawet kredyt, by zbudować domowe studio, gdzie nagrał setki piosenek. W 2018 roku wypuścił swoją pierwszą, niezależną płytę „Space Racer”. Zestaw zdobył miliony streamów i wywołał niemałe zamieszanie w Australii.

Później były single „Night Rider” i „Water Walkin„, po których wydał „Astronaut in the Ocean” – intonowany gitarowym riffem, najeżony dźwiękami syntezatorów 808 i neonową elektroniką, szczery numer, w którym poprzez zmyślną grę słów Masked Wolf mówi o depresji. Do tej pory hit zgromadził ponad miliard streamów.

Bring Me The Horizon

Nominowany do nagród BRIT i Grammy kwintet Bring Me The Horizon jest jednym z najbardziej elektryzujących i odnoszących sukcesy brytyjskich zespołów rockowych. W 2020 roku wydali pierwszą z serii czterech EP-ek „Post Human: Survival Horror„, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem dziennikarzy i fanów, docierając na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku ukazał się najnowszy singiel zespołu, „DiE4u”. W tym roku zespół pojawili się na scenie podczas BRIT Awards, gdzie wraz z Edem Sheeranem wykonali elektryzujące „Bad Habits„, które 18 lutego ukazało się w oficjalnej studyjnej wersji.

Bring Me The Horizon sprzedali ponad 4 miliony albumów i wyprzedali koncerty w ponad 40 krajach. Łącznie mają miliard odsłon klipów na YouTube. W skład kapeli wchodzą: wokalista Oli Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Mat Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish.