CETI – nowa płyta – premiera!

Blank CD / DVD mock up set. Clipping path included for easy selection.

Grzegorz Kupczyk, jeden z najpotężniejszych głosów polskiego heavy metalu, to obecnie również jeden z najbardziej zapracowanych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk, który w zeszłym roku świętował czterdziestolecie swojej działalności artystycznej, nie zwalnia tempa.

Dziś ukazuje się nowy studyjny album CETI. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, jest dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy. Płytę promują dwa utwory: singiel „Zaraza” oraz numer „Pajac”.  

Album wydany jest w limitowanej edycji 2 CD DG z bonusową płytą koncertową. Na dodatkowym krążku znajduje się zapis występu CETI z grudnia zeszłego roku z warszawskiego Remontu oraz dwa nagrania koncertowe z poznańskiego klubu U Bazyla. Poznański koncert był ostatnim występem z udziałem Marii Wietrzykowskiej, natomiast w utworze „Jaki był ten dzień” gościnnie zagrał Wojtek Hoffmann i Bogusz Rutkiewicz.

Na pewno inna, bardziej zadziorna” – tak o całej płycie mówi Grzegorz Kupczyk i kontynuuje – „Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.”

To pierwsza płyta CETI bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a reszta zespołu to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal). 

Grupa CETI powstała w 1989 w Poznaniu i ma na swoim koncie 12 płyt studyjnych, za krążek „Oczy Martwych Miast” (2020) formacja nominowana została do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal. Zespół założył Grzegorz Kupczyk wraz z Marią Wietrzykowską, który w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.  

Lista utworów:
CD 1:1. Głos krwi2. Horyzont życia3. Zaraza4. Adrenalina5. Portret6. Pajac7. Posłańcy8. Syn przestworzy9. Po drugiej stronie życia CD 2:1.Zapowiedź i intro2. Kamienne piekło3. Machina chaosu4. Już nie z tobą5. Cienie6. Oczy martwych miast7. Kometa Halley’a8. Fałszywy Bóg9. Szalony Ikar10.Poza czasem11. Sztuczne oddychanie12. Iluzjoniści fałszu13. Horyzont życia14. Linia życia15. Dorosłe dzieci16. Ach! Nie bądź taki śmiały17. Kawaleria Szatana II18. W dolinie światła19. Jaki był ten dzień